Američanka po vzoru zabití šéfa UnitedHealthcare hrozila své pojišťovně. Stanula před soudem

Američanka Briana Bostonová čelí obvinění z vyhrožování zdravotní pojišťovně poté, co v nahrávaném telefonátu s jejím zástupcem zopakovala slova, která byla vyrytá na kulkách nalezených po zabití šéfa pojišťovny UnitedHealthcare Briana Thompsona. 42letá Bostonová podle prokuratury hrozila spácháním „masové střelby nebo teroristického činu“ a soudce jí vyměřil kauci ve výši 100 tisíc dolarů (2,38 milionu korun), píše stanice BBC.

Lakeland Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

42letá Briana Boston zástupci zdravotní pojišťovny BlueCross BlueShield údajně vyhrožovala slovy, ze kterých vyplývalo, že „jsou další na řadě“.

42letá Briana Boston zástupci zdravotní pojišťovny BlueCross BlueShield údajně vyhrožovala slovy, ze kterých vyplývalo, že „jsou další na řadě“. | Foto: Polk County Sheriff | Zdroj: Profimedia

Bostonová z jihoamerické Floridy se zástupcem pojišťovny Blue Cross Blue Shield telefonovala o zamítnuté žádosti o proplacení zdravotních výdajů. Do telefonu údajně zopakovala anglická slova deny, delay a defend, tedy odmítat, zdržovat a bránit. Dodala rovněž, že „vy jste další na řadě“. Jde o výrazy ze 14 let staré knihy o tom, proč americké pojišťovny neproplácejí žádosti.

Případ Bostnové rezonuje v kontextu nedávného zabití šéfa jedné z největších amerických zdravotních pojišťoven UnitedHealthcare 50letého Briana Thompsona.

Američana ze zámožné rodiny obvinili z vraždy šéfa zdravotní pojišťovny. Našli u něj zbraň z 3D tiskárny

Číst článek

Z jeho vraždy je obviněný 26letý muž, který na Thompsona údajně počkal ráno ve středu 5. prosince v centru New Yorku, když šel ředitel po ulici nedaleko hotelu Hilton, kde se konala výroční konference pro investory mateřské společnosti UnitedHealth.

Útok dal na sociálních sítích průchod hněvu vůči systému zdravotního pojištění, který je ve Spojených státech přítomný dlouhodobě.

USA nemají státní systém zdravotní péče jako evropské země a Američané místo toho spoléhají na spletitou síť soukromých poskytovatelů, komerčních pojišťoven a státních programů. Miliony lidí žádné zdravotní pojištění nemají a i pro pojištěné Američany může být péče velmi drahá.

UnitedHealthcare v poslední době čelí kritice pacientů či zákonodárců za to, jak často odmítá proplácet výdaje za potřebnou péči. Po zavraždění Thompsona mnozí komentátoři na sociálních sítích o události začali vtipkovat, jiní pak vraha líčili jako hrdinu a vykonavatele spravedlnosti za klienty pojišťovny.

Vojtěch Dvořáček, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme