U vily majitele největších německých jatek byla výbušnina. Policie podezírá levicovou skupinu RAZ

U vily majitele německého masokombinátu Clemense Tönniese se minulý týden našla výbušnina. Vyšetřovatelé se domnívají, že ji nastražila skupina, kterou už několik let vyšetřují kvůli podezření z terorismu. Informovala o tom v pondělí agentura DPA. Jatka Tönnies se v červnu stala terčem kritiky kvůli pracovním podmínkám jejich zaměstnanců, mezi kterými se šířil koronavirus.

Berlín Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německá policie. Ilustrační foto.

Vyšetřovatelé se domnívají, že ji nastražila skupina, kterou už několik let vyšetřují kvůli podezření z terorismu. (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Nádobu s výbušnou chemikálií kdosi nastražil v noci na čtvrtek na příjezdovou cestu k vile Clemense Tönniese ve městě Rheda-Wiedenbrück, jež leží nedaleko Bielefeldu. Podle policie nicméně byla výbušnina v poměrně velké vzdálenosti od obydlí.

K činu se v dopise přihlásila skupina Revoluční akční buňka (RAZ). Vyšetřovatelé tuto krajně levicovou organizaci již několik let vyšetřují kvůli výhrůžným dopisům, které rozesílá politikům. V minulosti se RAZ přihlásila i k bombovým útokům, mimo jiné na soud či úřad práce. Generální prokuratura shromažďuje důkazy, které by měly vést k označení skupiny za teroristickou.

Obnovení pohraniční policie v Bavorsku před dvěma lety, je v rozporu se spolkovou ústavou, rozhodl soud

Číst článek

Clemens Tönnies je ředitelem největšího německého masokombinátu. Terčem kritiky se stal v červnu kvůli špatným podmínkám, v nichž pracují jeho zaměstnanci, často dělníci z Bulharska a Rumunska. Debatovat se o nich začalo poté, co se na jatkách začal v červnu šířit koronavirus. Zemská vláda Severního Porýní-Vestfálska kvůli tomu uvalila karanténu na dva lidnaté okresy.

Od počátku června do konce července se podle agentury DPA ve firmě Tönnies nakazilo virem SARS-CoV-2 celkem 2117 zaměstnanců. V 90 procentech se lidé koronavirem infikovali právě na pracovišti.

Dopis, v němž se Revoluční akční buňka přihlásila k výbušnině u Tönniesovy vily, vyšetřovatelé v pondělí označili za autentický. Co v něm bylo, ale neuvedli. Podle agentury DPA se kromě RAZ v textu píše také o organizaci Vestfálská fronta za osvobození zvířat (WALF). Případ by tak mohl souviset i s kritikou podmínek, za jakých firma Tönnies zabíjí jateční zvířata.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme