Dalajlama obvinil čínská média ze zkreslování událostí v Tibetu
Tibetský duchovní vůdce dalajlama obvinil čínská média ze zkreslování informací z Lhasy. Současně varoval, že by to mohlo vyvolat rasové napětí mezi Tibeťany a Číňany, a vyzval Peking k přímým rozhovorům. Čína mezitím povolila vstup do Lhasy některým zahraničním diplomatům.
Peking čelí kritice, podle které skutečné události v Tibetu z poloviny března tají. To ale v televizi BBC odmítla čínská velvyslankyně v Londýně Fu Ying. "Bylo tam přece plno zahraničních novinářů, například z ABC nebo z The Economist. Když k těm násilnostem došlo, bylo pro Čínu velmi obtížné je zvládnout. Hlavním zájmem ale bylo ochránit lidi před zraněním. Teď chceme především lidi uklidnit."
V první skupině žurnalistů, která se do tibetské metropole pod čínským dozorem podívala, byl i reportér Wall Street Journal Shai Oster, který se se svými pocity svěřil televizi CNN. "Město bylo klidné. Jedna část žila normálním životem a druhá byla pod přísnou kontrolou policie a jen velmi málo lidí se tam pohybovalo v ulicích. Bylo tam až nepřirozené ticho. Jen u jednoho japonského chrámu nás obklopilo asi 30 mladých mnichů, kteří říkali, že vláda informace zkreslila a že chtějí svobodný Tibet."
Podle tibetských zdrojů si násilnosti vyžádaly až 140 mrtvých. Čínu kritizovalo mezinárodní společenství a někteří státníci už odřekli účast na zahajovacím ceremoniálu Letních olympijských her v Pekingu.