Lidé věřící v konec světa mají prý naději, že mohou přežít v Itálii. Na třech místech
Do apokalypsy ohlašované takzvaným mayským proroctvím zbývá necelý týden. Na světě existuje podle zvěstovatelů ‘konce světa‘ několik míst, kterých se nebude týkat. Kromě francouzských Pyrenejí či mexického Yukatánu se prý mohou lidé zachránit také v Itálii, která ‘zázračnými místy‘ doslova oplývá. Mají tam hned tři takové vesničky.
Nejznámější ze tří lokalit je Cisternino. Městečko s 12 tisíci obyvateli v jihoitalské Puglii, přesně v podpatku italské boty. Stoupenci indického guru Babajího si tam postavili malý chrám a jsou přesvědčení, že díky tomuto chrámu a přízni Bohů zde konec světa přežijí.
A nejen v Cisterninu, i v blízkém okolí, téměř v celém údolí říčky Itria. V nedalekém Ceglie Messapica už jistý americký režisér s manželkou realizovali zahradu klidu a míru Nového světa.
Lidé věřící na konec světa mají prý naději, že mohou přežít v Itálii. Kde přesně, přiblížila spolupracovnice ČRo v Itálii Vědunka Lunardi.
Obyvatelé Cisternina prozatím čekají na 21.prosinec v bohorovném klidu. Místní hotely ale zaznamenaly jisté zvýšení zájmu o vánoční pobyty mezi olivovými háji.
Další ‘zázračné místo‘ je v Alpách. Je to maličká osada, jen pár domků s břidlicovou střechou a valdenským kostelem v údolí val Pellice v Piemontu. Toto místo se objevuje i na webových stránkách znalců magie, svého času tam prý byl po jistou dobu uchováván svatý grál.
V osadě údajně chtělo strávit 21. prosinec na 20 tisíc vystrašených Němců, ale prozatím takovému turistickému náporu nic nenasvědčuje.
Poněkud složitější by bylo strávit 21. prosinec v dalším ‘absolutně bezpečném místě‘. Jedná se o obec Spinello nedaleko města Forlí v Emilii Romagni. Tam se na konec světa připravuje 70 stoupenců mytologického bojovníka zmizelé Atlantidy Ramathy. Vybudovali bunkry, studny a cisterny na vodu a nakoupili zásoby jídla. Jenomže další stoupence nepřijímají.
Jisté procento Italů čeká skutečně vzrušeně, co se bude dít 21. prosince, ale velká většina to bere jako pohádku. Italští vědci poukazují na to, že famózní kámen Slunce ani není mayský, nýbrž aztécký a neudává datum 21. prosince.
Mnozí ale také tvrdí, že se apokalypsa blíží vinou nerozumného plýtvání přírodními zdroji a nedostatečným respektováním přírody.