„Vyzdvihl bych odkaz na dávný projev Dwighta Eisenhowera, který odcházel v roce 1961 z prezidentské funkce s asi vůbec nejznámějším rozlučkovým prezidentským projevem,“ řekl k Bidenově projevu Klvaňa.
Výběr poroty v procesu ohledně platby pornoherečce ze strany amerického exprezidenta Donalda Trumpa před volbami v roce 2016 začne 25. března, oznámil ve čtvrtek newyorský soudce.
Jeden z McCarthyho spojenců Tom Cole před hlasováním varoval, že takovýto výsledek uvrhne sněmovnu do chaosu. Gaetz oponoval, že chaosem je předsednictví McCarthyho.
Podle průzkumu objednaného konzervativní skupinou Convention of States Action si přes tři čtvrtiny dotázaných nemyslí, že by členové Kongresu měli obchodovat s akciemi.
Biden rovněž nominoval někdejšího Obamova personálního šéfa Denise McDonougha do pozice ministra pro veterány a Marciu Fudgeovou do čela ministerstva pro bytovou výstavbu.
Po Johnsonovi a v moderní době Nixonovi a Clintonovi je Trump teprve čtvrtým prezidentem Spojených států, který musí čelit přípravě impeachmentu. Nejen Amerika je zvědavá, jak to celé dopadne.
Americká společnost je rozdělená, emoce v ní dosahují bodu varu, formální procedury se dávno staly politickým nástrojem. Podle deníku New York Post demokraté vyhlásili politickou občanskou válku.
Mezi ideové pilíře nové společenské smlouvy patří stoprocentní přechod na obnovitelné zdroje energie, zrušení jakýchkoli spalovacích motorů či letecké dopravy.
Příběh o přistěhovalectví, bohatství a současné Americe očima světoznámého autora indického původu. V soutěži serveru iROZHLAS.cz můžete vyhrát jeden z deseti románů Zlatý dům.
Jen málo politiků dnešní éry má za sebou tak silný osobní příběh, jaký měl John McCain. Nebyl bez chyb, ale nadprůměrně splňoval nároky na politika a státníka.
Washington||Ondřej Klapal, ČTK|Zprávy ze světa|Aktualizováno
Asociace amerických nemocnic kritizuje návrh republikánů na změnu zdravotního pojištění. Tvrdí, že reforma takzvané Obamacare ohrozí hlavně chudší Američany. Návrh nového zákona ve čtvrtek schválil první z výborů amerického Kongresu.
Návrh na diplomatické řešení krize kolem syrských chemických zbraní přivítali i obyvatelé Damašku. Doufají, že hrozba amerických náletů je definitivně zažehnána. Jak v syrském hlavním městě zjišťoval zvláštní zpravodaj Českého rozhlasu Robert Mikoláš, velká část syrských povstalců ale dohodu s režimem prezidenta Bašára Asada odmítá. Podle nich to nijak nevyřeší zoufalou situaci v zemi.