Humanitární pomoc má hodně podob. Většina z nás si asi představí obvazy, trvanlivé jídlo nebo hygienické potřeby. Na Ukrajinu teď ale dorazila dodávka téměř 30 hudebních nástrojů z Itálie.
Hrával na něj Rudolf Firkušný, své skladby při něm složil Paul McCartney, Ennio Morricone nebo Billie Eilish. Řeč je o klavírech tradiční české značky Petrof. Firma slaví 160 let od svého vzniku.
„Kytara musí mít zvuk. To je rozdíl mezi továrním nástrojem a tím ručně stavěným. A také je to důvod, proč existují kytaráři a takzvané mistrovské nástroje.
Na pondělním koncertě Symfonického orchestru Českého rozhlasu zazní skladby od amerického autora Philipa Glasse, Thunderbolt P-47 od Bohuslava Martinů i Beethovenova Sedmá symfonie.
Na koncertu chorvatského hudebníka Stjepana Hausera zazní písně Céline Dion, Leonarda Cohena nebo Madonny. To vše v doprovodu orchestru a působivé show.
V rámci projektu dojde k přerozdělení hudebních nástrojů mezi děti, které si je kvůli komplikované životní situaci nemůžou dovolit. Partnerem sbírky je také nadační fond Magdaleny Kožené.
Kuriózní případ se stal krátce před půlnocí minulý týden ve čtvrtek ve Starých Pavlovicích. Nástroj, který z vozu vypadl, je z 18. století a jeho cena může přesahovat až milion korun.
Společnost prodává výrobky převážně do zahraničí. „Pandemie se přelévá z regionu do regionu. Kde dojde k poklesu, tak jinde už to startuje. Díky tomu se nám daří zakázky vykrývat,“ doplnil Holiš.
Regionální Deník se věnuje novému mostu na dálnici D11, který bude vyšší i delší než Nuselský most v Praze a v Mf Dnes si můžete přečíst o nové bionáplasti, kterou vyvinuli brněnští vědci.