Nový zákon se vztahuje na všechny vzdělávací instituce od mateřských škol po univerzity, které dostávají peníze ze státního rozpočtu. Republikánský guvernér Jeff Landry iniciativu odmítl vetovat.
Po 22 dnech, kdy byla dolní komora Kongresu prakticky neschopná akce, se republikánské většině napočtvrté podařilo zvolit kandidáta přijatelného pro všechny frakce ideologicky roztříštěné strany.
„My jsme tu na začátku a na konci cyklu – trpíme dopady těžby a zároveň dopady změny klimatu, kterou fosilní paliva způsobují,“ popisuje místní obyvatelka a aktivistka.
Z ruské války na Ukrajině a snahy Evropy odstřihnout se od energetické závislosti na Moskvě profituje petrochemický průmysl na jihu USA. Tamní pobřeží Mexického zálivu se ale mění v zamořenou oblast.
Přibližně milionová pokuta hrozí těm, kdo by rozesílali takzvané potratové pilulky poštou nebo je jinak distribuovali. Zákon přitom uznává legálnost interrupce jen v případě ohrožení života matky.
Tropická bouře Nicholas se pomalu přesouvá z Texasu do sousední Louisiany, v obou státech způsobila lokální záplavy i masivní výpadky dodávek elektrického proudu.
Varování před tropickou bouří platí v oblasti od floridského města Mexico Beach po řeku Steinhatchee na východě státu. Jde o oblast, která je vzdálená jen 500 kilometrů jižně od jižní Louisiany.
Na možný problém se přišlo během pracovního týdne díky pozorovacím letům a satelitním snímkům a od té doby podle médií délka skvrny narostla na více než deset kilometrů.
Osm obětí hlásí New York, kde bouře způsobila přívalové deště, vyplavila metro. Nejméně jeden člověk zahynul ve státě New Jersey, který kromě záplav zasáhlo i tornádo.
Silný vítr a déšť zpustošil elektrickou síť, bez elektřiny se ocitlo celé New Orleans a stovky tisíc dalších obyvatel státu. Bez pitné kohoutkové vody je podle odhadů 440 tisíc lidí.
Ida zasáhla stát Louisiana v neděli kolem poledne místního času jako hurikán čtvrté nejvyšší kategorie z pětibodové škály. Provázel ji vítr o rychlosti až 240 kilometrů v hodině.
Vítr v hurikánu Ida má rychlost 185 kilometrů za hodinu a meteorologové očekávají, že rychlost větru brzy přesáhne 200 kilometrů v hodině. Z pobřežních oblastí prchají do bezpečí desetitisíce lidí.
Zdravotnická zařízení na jihu země jsou na hranici svých možností. Varianta delta se šíří převážně mezi neočkovanou částí populace a stojí za rostoucím počtem hospitalizací.
Řada místních samospráv se zase vrací k příkazu nošení roušek na veřejných místech. Povinnost zakrývání obličeje ve vnitřních prostorech začne platit od středy ve státu Louisiana.
Letlow 18. prosince oznámil, že u něj test prokázal koronavirus, o den později ho hospitalizovali. Krátce před Vánoci ho umístili na jednotku intenzivní péče.
Státy Mississippi a Arkansas také vydaly varování před tornády. Patrně větrný vír už stačil poničit střechu kostela v odlehlé části severovýchodního Arkansasu, píše AP.
Laura byla v tu chvíli klasifikována jako hurikán čtvrtého, tedy druhého nejvyššího stupně. Jihovýchodní část Louisiany ve čtvrtek bičoval vichr o rychlosti až 200 kilometrů za hodinu a prudký déšť.
Meteorologové a úřady ve středu vyzývali obyvatele ohrožených oblastí, aby odjeli dříve, než bude pozdě. Bouře má na pevninu udeřit krátce po půlnoci místního času, uvádí televize CNN.
Bouře i s tornády zničily v jižních státech USA stovky domů. Pro jihovýchodní část Spojených států vydali meteorologové varování před silným větrem, deštěm a kroupami.
Stát New York je nevíce postiženým regionem v USA, podle sobotní bilance tam úřady evidovaly přes 52 tisíc nakažených koronavirem. V nemocnicích je nedostatek ochranných pomůcek.
Podle svědků letadlo narazilo do drátů elektrického vedení, když se pilot pokoušel o nouzové přistání. Stroj se zřítil zhruba kilometr a půl od letiště.
V areálu chemické továrny nedaleko texaského Houstonu se ozval výbuch a z budovy stoupá kouř. Společnost Arkema, které podnik patří, na možný požár v chemičce upozorňovala již dříve.
Janelle Eli, šéfka mezinárodní komunikace Amerického červeného kříže, serveru iROZHLAS.cz popsala, jak lidé zvládají hurikán Harvey. A proč ho nelze srovnávat s o dvanáct let starší Katrinou.
V době, kdy USA odstupují od pařížské klimatické dohody, se země chystá na přijetí prvních klimatických uprchlíků. Nepřicházejí ze vzdálených atolů v Tichomoří, ale ze samotných Spojených států.