V Rusku vyrostla generace sportovců, kteří neměli šanci zúčastnit se olympijských her, postěžoval si v tisku půl roku před OH v Paříži slavný sovětský – a poté ruský – tyčkař Radion Gataullin.
Spolupráci s českými olympioniky ukončila společnost CPI Property Group. Na účast Rusů a Bělorusů v Paříži reagoval i Plzeňský Prazdroj. Alpine Pro ale odstoupení od smlouvy nechystá.
Obavy o stav Pcheng Šuaj panují od 2. listopadu, kdy hráčka na sociálních sítích obvinila bývalého významného komunistického funkcionáře ze sexuálního napadení.
Odmítnutím startu na hrách porušila KLDR pravidlo 27.3 olympijské charty, podle něhož má každý národní olympijský výbor povinnost zúčastnit se her vysláním svých sportovců.
Podle průzkumů je většina Japonců proti pořádání olympijských her. Sportovní ředitel Martin Doktor ani japonská spolupracovnice Českého olympijského výboru se ale s odmítáním her nesetkali.
Podle agentury Kjódó se nejspíš hry obejdou i bez pomoci zahraničních dobrovolníků. Organizační výbor se údajně přiklání k tomu, aby jejich přítomnost také zakázal, rozhodnutí ale ještě nepadlo.
Bělorusko má od prosince zmrazené veškeré platby od MOV a v lednu mu Mezinárodní hokejová federace IIHF odebrala spolupořadatelství letošního mistrovství světa.
V roce 1940 je mělo podle původního plánu uspořádat stejně jako letos Tokio. Jenže tenkrát si sportovci v Japonsku a nakonec ani jinde ve světě na tradiční sportovní akci nezazávodili.
Se směsicí smutku, vděku, úlevy a pochopení kvitují sportovci, národní olympijské výbory i celý sportovní svět odložení olympijských her v Tokiu o rok kvůli pandemii koronaviru.
Poprvé od druhé světové války se v plánovaném termínu neuskuteční olympijské hry. Nejslavnější sportovní akce se kvůli světové pandemii koronaviru přesouvá na příští rok.
Zbývají poslední dva kandidáti pro pořadatelství zimní olympiády v roce 2026 a předseda Mezinárodního olympijského výboru (MOV) Thomas Bach nemá záložní plán.
Mezinárodní olympijský výbor pozastavil minimálně do září finanční podporu biatlonu. Důvodem je korupce nejvyšších představitelů Mezinárodní biatlonové unie a také krytí ruského dopingu.
Předseda Mezinárodního olympijského výboru Thomas Bach se sešel s vůdcem Severní Koreje Kim Čong-unem, který projevil zájem o další spolupráci s MOV při rozvoji sportu v zemi.
Biatlonista Anton Šipulin a běžec na lyžích Sergej Usťugov jsou dalšími elitními ruskými sportovci, kterým Mezinárodní olympijský výbor nepovolil účast na únorových hrách v Pchjongčchangu.
Rusko se stalo první zemí, která byla suspendována z olympijských her. Moskva ale svým přístupem nedala mezinárodnímu olympijskému výboru příliš na výběr.
Ruští sportovci se v úterý večer dozví, jestli budou moci startovat na únorových olympijských hrách v Jižní Koreji. V Lausanne o tom rozhodne Mezinárodní olympijský výbor.
Korunní svědek organizovaného dopingu v ruském sportu Grigorij Rodčenkov označil za koordinátora podvodů při zimních olympijských hrách v Soči 2014 tehdejšího ministra sportu Vitalije Mutka.
Předseda českého olympijského výboru Jiří Kejval se nestane novým členem Mezinárodního olympijského výboru. Kejvalovu kandidaturu zhatil anonymní dopis adresovaný šéfovi olympijského výboru.
Po odstoupení Budapešti zůstali ve hře o olympijské hry v roce 2024 dva velmi silní kandidáti – Paříž a Los Angeles. Předsedovi Mezinárodního olympijského výboru (MOV) Bachovi se nelíbí, že klání o sportovní vrcholy produkuje příliš mnoho poražených, proto přišel s návrhem, aby hry získala obě města se čtyřletým odstupem. Nápad ale nemá podporu ani uvnitř hnutí, ani u samotných kandidátů.
Mezinárodní olympijský výbor (MOV) rozdělí mezi jednotlivé národní výbory v příštích čtyřech letech více než 509 milionů dolarů (asi 12,6 miliardy korun). Částka v takzvaném fondu solidarity představuje podíl na výnosech z prodeje vysílacích práv na letošní olympijské hry v Riu de Janeiro a na zimní hry v Pchjongčchangu, které se uskuteční v roce 2018.
Mezinárodní olympijský výbor rozhodl o tom, že posílí roli Světové antidopingové agentury (WADA), která bude mít větší kompetence při dohledu na dodržování antidopingových pravidel. WADA bude dozor provádět prostřednictvím nově vzniklé nezávislé organizace. Tresty nad případnými dopingovými provinilci pak bude vynášet Mezinárodní sportovní arbitráž (CAS).
Riodejaneirský Olympijský stadion, kde se právě soutěží v atletice, má zvláštní osud. Netradičně na něm nebyl ceremoniál a nehoří na něm olympijský oheň. Stojí teprve od roku 2007 - a za těch pár let už museli předělávat střechu, protože hrozilo její zřícení. A vůbec lehké to není ani s jeho jménem. Už jich totiž vystřídal několik a vůbec to není třeba kvůli sponzorům.
Jediná otázka, která se teď vznáší ve spojení s dopingovým systémem v Rusku a blížícími se olympijskými hrami v Riu, je ta, kolik Rusů a kteří přesně budou moci na jihu Ameriky bojovat o medaile. Jasno v tomto směru nemá pouhé čtyři dny před slavnostním zahájením ani Mezinárodní olympijský výbor.