Renesanční mistr dílo vytvořil kolem roku 1510, když mu bylo zhruba 20 let. Podle Pettifera jím do malířství přinesl revoluci, když do náboženské malby vnesl naturalismus.
Rozsáhlou uměleckou sbírku katalánské metropoli odkázal Ramonet, jedna z hlavních postav poválečné Barcelony. Ramonetova rodina však o odkazu město neinformovala, velkou část majetku ukryla.
Více než stovka tuzemských výtvarníků se nechala inspirovat Tizianovým dílem Apollo a Marsyas. Zřejmě nejcennější obraz na území České republiky zapůjčil kroměřížský zámek na letošní sezonu do New Yorku. Místo něj zaplnila ode dneška zámek i nedalekou Galerii Orlovna díla Borise Jirků, Vladimíra Kokolii, Jaroslav Róny a další, zhruba stovky, umělců.
Česko bude půl roku bez svého nejdražšího obrazu. Tizianův obraz Apollon a Marsyas půjčí olomoucké arcibiskupství do Metropolitního muzea umění v New Yorku. Výměnou do olomouckého Arcidiecézního muzea na čas přibude jeden z obrazů slavného malíře a sochaře řeckého původu El Greca.
Správa Pražského hradu chystá pro letošní rok výstavy pokladů staré Číny nebo kočárů. Na poslední chvíli domluvila také expozici děl slavného malíře Tiziana.