Pro zrušení EET hlasovalo 92 ze 142 přítomných poslanců. Pro zrušení byli poslanci vládní koalice a přidali se k nim i poslanci SPD. Klub ANO hlasoval proti zrušení EET.
Provozovatel loterií Allwyn Entertainment vlastněný českým podnikatelem Karlem Komárkem si zajistil desetiletou licenci na provoz britské Národní loterie, která začne platit od roku 2024.
„Smlouva s provozovatelem účtenkové loterie je uzavřena na dobu neurčitou s výpovědní lhůtou jeden rok. Smlouva bude ukončena k 31.3.2021,“ potvrdil mluvčí ministerstva financí.
Ministerstvo financí pořádá pro zákazníky účtenkovou loterii od 1. října 2017. Koncem loňského roku se objevilo podezření, že loterie není regulérní a ministerstvo následně pozměnilo její pravidla.
Zastupitel Trhových Svinů a člen ANO Ondřej Valena shromažďuje účtenky, které si zákazníci v lékárně, kde pracuje, nevezmou a na internetu je přes stránku Bazar účtenek vyměňuje s dalšími uživateli.
Pokud se rozpočítají měsíční náklady na provoz loterie a ještě výše roční výhry, přijde účtenkovka daňové poplatníky na 6,5 milionu korun bez DPH měsíčně.
Pravidla účtenkovky nestanovují minimální hodnotu registrovaného dokladu, a hráči tak mohou do slosování zasílat i ty se zcela minimální částkou, za kterou si běžně v obchodě není možné nic koupit.
Ministerstvo financí chce dát podle deníku E15 více peněz na účtenkovku. A umělé oplodnění možná čekají změny v proplácení, píše Mf Dnes. Více se dozvíte v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.
Zavedení EET považuje 68 procent Čechů za pozitivní opatření. Jejich podíl od minulého roku o čtyři procentní body vzrostl. Účtenkovou loterii pak vnímá 40 procent lidí pozitivně.
Do třetího slosování účtenkové loterie se zapojilo 447 tisíc hráčů, kteří zaregistrovali 17,4 milionu účtenek. Počet hráčů sice od druhého slosování klesl, počet zaregistrovaných účtenek stoupá.
Do účtenkové loterie se zapojilo už asi čtvrt milionu lidí. Ti zaregistrovali víc než jeden milion účtenek. Ministerstvo financí spustilo hru 1. října. Soutěžící můžou vyhrát peníze i auto.
Mobilní aplikace k účtenkové loterii už nemá přístup k informacím o hovorech uživatelů. Informovalo o tom Ministerstvo financí. Aktualizace účtenkovky odstranila i další technické problémy.
Po startu účtenkovky se ukázalo, že loterijní aplikace má řadu problémů. Podle odborníka na kyberbezpečnost Michala Špačka jde ale pouze o chybu vývojářů, řekl serveru iROZHLAS.cz.
Takzvaná účtenková loterie o ceny se rozjela. Právě od neděle 1. října se Češi mohou registrovat do systému a vkládat do něj specifické kódy z účtenek od obchodníků, kteří musí evidovat tržby.
Účtenková loterie odstartuje 15. listopadu. Hlavní výhrou je milion korun. Zájemci mohou od 1. října registrovat své účtenky prostřednictvím formuláře na webu nebo pomocí mobilní aplikace Účtenkovka.
Účtenkovou loterii k elektronické evidenci tržeb (EET) spustí ministerstvo financí 1. října. První slosování o ceny se uskuteční 15. listopadu, a to z účtenek vystavených během října.
Ministr financí Ivan Pilný (ANO) počítá se startem účtenkové loterie k elektronické evidenci tržeb (EET) od 1. listopadu letošního roku. Slibuje si od ní hlavně úspory na straně kontrol.
Účtenkovou loterii spojenou s elektronickou evidencí tržeb bude provozovat firma Wincor Nixdorf, která bude soutěž připravovat společně se Sazkou. Společnost Wincor Nixdorf se jako jediná přihlásila do otevřeného zadávacího řízení, které vyhlásilo ministerstvo financí. Pro ostatní velké sázkové společnosti nebylo výběrové řízení zajímavé a podle nich navíc přišlo v nevhodnou dobu.
V účtenkové loterii si každý měsíc odnese výhru až 30 tisíc lidí. Takový je plán ministerstva financí, které chce s losováním začít už od letošního července. Mezi soutěžící resort rozdělí zhruba 65 milionů korun ročně.
Chorvatsko zavedlo účtenkovou loterii speciálně pro české turisty. Češi tak mohou do dubna soutěžit o letní dovolenou na příští rok. Chorvatské ministerstvo financí souběžně zavedlo i hru určenou ostatním zahraničním hostům.
Zájem o takzvanou účtenkovou loterii na Slovensku oproti jejímu začátku poněkud opadl, přesto se v ní každý měsíc objeví kolem pěti milionů pokladních dokladů. O zavedení této hry, která zároveň funguje jako kontrola tržeb, uvažuje i česká vláda.
Účtenková loterie nepřinesla Slovensku výrazně vyšší daňové příjmy. Ukazují to nová čísla ministerstva financí v Bratislavě. Někteří ekonomové to považují za důkaz, že loterie spuštěná loni v září byla od začátku nesmysl. Slovenská vláda přesto projekt hájí. Podle ní je nejdůležitější, že se o daňových únicích začalo mluvit mezi lidmi. Účtenkovou loterii chce zavést i kabinet Bohuslava Sobotky.