Viktoria Plzeň - Teplice 1:1. Vrba připustil, že vedl tým asi naposledy, Limberský mu poděkoval

Fotbalisté Viktorie Plzeň zakončili podzimní část sezony domácí remízou 1:1 s Teplicemi. Pro trenéra Pavla Vrbu se pravděpodobně jednalo o poslední zápas na lavičce Viktorie, což připustil i v pozápasovém rozhovoru. Domácí fanoušci se sním loučili transparenty na tribunách a děkovný příspěvek mu věnoval i David Limberský na sociálních sítích.

Plzeň (Aktualizováno: 19:36 15. 12. 2019) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci Viktorie Plzeň se loučí s trenérem Pavlem Vrbou

Fanoušci Viktorie Plzeň se loučí s trenérem Pavlem Vrbou | Foto: Miroslav Chaloupka | Zdroj: ČTK

Viktorii v zápase 20. kola poslal do vedení Luděk Pernica, ještě v prvním poločase odpověděl Jan Shejbal.

Západočeši mají na druhém místě tabulky už jen tříbodový náskok na třetí Jablonec. Na vedoucí Slavii pak Plzeň ztrácí propastných 13 bodů a obhájci titulu mají ještě k dobru večerní utkání s Českými Budějovicemi. Teplice jsou jedenácté.

Baník Ostrava - Sparta Praha 0:0. Tradičně vyhecovaný zápas skončil bezbrankovou remízou

Po opatrnějším úvodu domácí z první větší šance vstřelili gól. Čermákův přímý kop v 11. minutě propadl v šestnáctce k volnému Pernicovi, který míč tečoval mezi nohy brankáře Grigara. Plzeňský stoper oslavil gólem první ligový start od září.

Viktoria si pak vytvořila tlak, ale slibné náznaky nedotáhla do konce. Tepličtí ve 24. minutě z ojedinělé akce vyrovnali. K odraženému míči se dostal Shejbal a z dálky ho napálil přesně k tyči překvapeného gólmana Hrušky.

Teplický tým začal druhý poločas lépe a v 55. minutě málem otočil skóre. Trubač se prokličkoval obranou a po zemi vystřelil těsně vedle tyčky. Strnulý Hruška se za míčem opět jenom bezradně ohlédl.

Domácí pak přidali a vytvořili si nadějné příležitosti. Krmenčík s Kopicem ale ideálně netrefili míč a Čermákovi v největší šanci nevyšel krok a minul branku. V 69. minutě v podobné situaci selhal také Krmenčík.

O chvíli později na druhé straně Hruška vyrazil Řezníčkovu ránu nejistě před sebe, ale dorážku Jakuba Mareše zblokoval obránce Brabec. Domácí se dlouho nedokázali dostat do závěrečného tlaku. V 84. minutě se přece jenom hlavou prosadil střídající Chorý, jeho branka ale neplatila kvůli ofsajdu. Procházka pak hlavičkoval nepřesně a střelu náhradníka Beauguela vyrazil Grigar.

Vrba naposledy? Asi ano...

Trenér Pavel Vrba připustil, že po podzimní části sezony skončí u fotbalistů Plzně. Podle šestapadesátiletého kouče byl zápas 20. kola první ligy s Teplicemi (1:1) pravděpodobně

Jeho posledním na lavičce Viktorie, kde při svém druhém angažmá strávil dva a půl roku. Západočeský klub se k situaci oficiálně vyjádří v příštích 48 hodinách.

Slavia přejela České Budějovice 4:1 a na čele tabulky přezimuje s náskokem 16 bodů

Vrba znovu převzal plzeňský tým v květnu 2017 po třech a půl letech, během nichž působil u české reprezentace a krátce v ruské Machačkale.

Hned v premiérové sezoně po návratu dovedl Západočechy k domácímu titulu, který znamenal přímý postup do skupiny Ligy mistrů. V ní Viktoria i potřetí pod Vrbovým vedením obsadila třetí příčku a postoupila do jarní vyřazovací fáze Evropské ligy.

V aktuální sezoně Plzeň z druhého místa neúplné tabulky ztrácí už 13 bodů na vedoucí Slavii. Na podzim Viktoria nepostoupila do skupiny evropských pohárů. Vrba má podle spekulací médií převzít bulharského mistra Ludogorec Razgrad.

Plzeň v nejvyšší soutěži neporazila Teplice potřetí za sebou, ale doma se severočeským soupeřem neprohrála podvanácté v řadě.

Vrbův odchod nepřímo potvrdil i záložník David Limberský, který po zápase na sociálních sítích vystavil společnou fotku s Vrbou a připsal, že mu za vše děkuje.

FORTUNA:LIGA - Základní část (PLATNÉ K 15. 12. 2019)