Tatra se zřítila poblíž afghánských hranic v Tádžikistánu. Posádka vyvázla bez vážných zranění, na místě zůstává jen zakladatel projektu Tatra kolem světa 2 Marek Havlíček.
Popularita země si vybírá daň na její křehké přírodě. Nový Zéland chce zvýšením turistické daně pomoci chránit přírodní prostředí a podpořit veřejné služby.
Poutě mají tradici už od antiky, ve středověku patřily mezi důležité součásti křesťanského duchovního života. Jednu takovou pouť podnikl i Josef Mayer z Olomouce, cestou procestoval sedm zemí.
Státní podnik Vojenské lesy a statky ČR v úterý 3. září slavnostně otevřel zrekonstruovaný lovecký zámeček Tři Trubky v Brdech u Strašic na Rokycansku.
„Nejhezčí je mít cíl a mít cestu, v normálním životě mi to občas chybí. Ten měsíční kolotoč, kdy člověk pracuje, shrábne peníze a někde je odevzdá, to je takové křečkování,“ říká trekař Petr Kosek.
Radní pro cestovní ruch Onorato zmínil možnost zavedení časově omezeného přístupu k památce. Vstup by byl pro obyvatele italské metropole zdarma, zatímco turisté by zaplatili symbolické jedno euro.
Pro letecké společnosti je identifikace opilých osob ještě před nastoupením na palubu obtížná, zejména v případě skupiny lidí. „Nevhodné chování se začíná projevovat až po vzletu,“ uvedl O'Leary.
Mafiánská tematika se stala součástí sicilského turistického průmyslu, což místní komunitu, která se podle svých slov dlouhodobě snaží o prosazování kultury práva, uráží.
„Myslím, že každý vedoucí pracovník nebo manažer by měl občas vypálit do normálního světa, aby si uvědomil, že ten pocit všechno vím, všechno znám, prostě neplatí,“ říká převozník Konstantin Wiesner.
Od září budou mít předplatitelé možnost cestovat do destinací v Evropě, Africe, na Blízkém východě a v Asii, pokud si rezervují volný let nejpozději tři dny před odletem a zaplatí paušál 9,99 eur.
„Máme rádi kopce a vždycky nás lákalo, mít přehled o tom, na kterých jsme byli, jaké za to stojí, jak jsou těžké a na jaké kopce už v životě nepůjdeme.“ říkají zakladatelé Patrik a Věra Drhlíkovi.
Nyní provozovatel letiště zahajuje projekt Smart Travel, jehož cílem je nainstalovat biometrické senzory do všech identifikačních kontrolních míst na letišti.
Nové vlasy, zuby, klouby. Delší nohy, lepší zrak, hezčí nos. Cokoli si přejete, umí v Turecku. Loni tamní úřady očekávaly skoro dva miliony zdravotních turistů.
„Trendem začíná být, že lidé přijedou třeba jen na jeden den a zase jedou pryč. Doba, kdy se ubytovávali na pět a více dní, je dávno pryč,“ potvrzuje předseda Turistického spolku Lipenska Jiří Mánek.
Sazba by se podle nové vládní úpravy odvíjela od ceny ubytování. Při ceně pod 100 eur by daň činila pět eur, u nejdražších pobytů s cenou nad 750 eur by mohla činit až 25 eur.
Vznik videí odráží návrat zahraničních cestovatelů do Číny poté, co se země na tři roky izolovala během pandemie covidu-19. Pro Čínu však videa znamenají víc než jen podporu ekonomiky.
Když se loni v listopadu objevila na silnicích polského Trojměstí velká černá ponorka, její záběry a fotky obletěly svět. Od podzimu bude sloužit návštěvníkům jako průchozí exponát.
Českému poutníkovi podaří občas přespat i u domorodců. Na cestě je často sám, není ale na podobné pouti poprvé, Jižní Amerikou putoval poprvé před pěti lety.
„Ženy se zajímají o to, jak ta fotografie vypadá, takže jsem ženská, protože vůbec nerozumím tomu, co se ve foťáku děje,“ říká v pořadu Host Radiožurnálu fotograf Václav Šilha.
Návštěvníci si třeba přiťuknou s horníkem a nebo ochutnají typický oběd hornické rodiny. Vedle bývalé šachty navíc vyroste nová budova turistického centra. Projekt by se měl začít stavět na jaře.