Ruský muž, jak řekl Vladimir Putin, se ve většině případů upije k smrti. Stát mu nabízí lepší deal. Pomůže Putinovi, když půjde na frontu a za to dostane tolik peněz, kolik nikdy v životě neviděl.
V Trumpově kabinetu se zabydlují lidé, kteří by nemohli na dveře Evropské komise ani zaklepat. Antivaxeři, nadšení příznivci uhlí a frakování, popírači klimatické změny.
O tom, co a jak bude dělat Írán doma i v zahraničí, rozhoduje jediný muž, ajatolláh Alí Chámenejí, a to už 35 let. Podle některých indicií se zdá, že právě v těchto dnech to přestalo platit.
V Česku mluvíme o 2,3 násobku průměrného platu, v Německu a Rakousku je to trojnásobek, podobně v Polsku mají poslanci trojnásobek průměrného platu v zemi. V Dánsku pouze dvojnásobek.
Musk si nově vytvořené takzvané Ministerstvo vládní efektivity pojmenoval tak, aby zkratka dávala slovo DOGE, což je jeho oblíbená kryptoměna se značkou psa.
Emoce z dotačního boje odvádí pozornost od toho, o co jde – tedy o téměř dva biliony korun, které tuzemský daňový poplatník odvede státní pokladně v různém typu daní.
Na bydlení, jednu ze základních jistot, dáváme stále víc peněz. Svou roli v tom hraje i energetická krize – a opět se ukazuje, že nájemníci patří ke zranitelným skupinám společnosti.
V pouhých 44 letech, jako žena nigerijského původu a bez zázemí v privilegovaných vrstvách společnosti, se Kemi Badenochová stala vůdkyní strany, jejíž členstvo reprezentují především bílí muži.
Někteří učitelé, hlavně ti starší, si myslí, že je nutné žákům předat zprávu o tom, jaký byl komunismus či socialismus a jak jsme prožívali pád totality. Aby se žáci poučili.
Nejbohatší člověk světa a technologický miliardář Elon Musk je teď přítelem a blízkým spolupracovníkem nově zvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa a bude se podílet na jeho vládě.
Pokud zvolený americký prezident Donald Trump zastaví vojenskou pomoc poskytovanou Kyjevu, Ukrajina by mohla během několika měsíců vyvinout jadernou bombu.
Zatímco odčinit nejvíc donebevolající křivdy komunismu se české společnosti daří, potrestat viníky, politicky odpovědné za desetiletí totalitního marastu, jsme za posledních 35 let nestihli.
Od Bartoše se čekalo hodně. Kdo jiný než guru přes IT mohl nastartovat elektronizaci státní správy a pohnout se zamrzlým stavebním řízením, věřili pirátští voliči. Dál ten příběh všichni známe.
Když se před devíti lety podepisovala v Paříži dohoda o ochraně klimatu, nad závazky panovala, dá se říci všeobecná shoda. Kritika byla spíš proto, že se dělá málo.
Probíhající globální konference v Baku přinese okamžik pravdy o pařížském závazku, prohlásil v úvodu zástupce hostitelské země. Každopádně karty se odkrývají.
Rasistická hesla nebo strhávání vlajek je nepřijatelné, ať se ho dopustí kdokoli. Jenže pokusy o propojení mezi tím, co dělali na zápase Izraelci, a tím, co se pak dělo jim, mohou vyvolat rozpaky.
Vláda spolu s rozpočtem předkládá do Sněmovny také výhled na další dva roky, tedy 2026 a 2027. Měl by to být srozumitelný finanční koridor, kudy se bude vzdělávání ubírat, ale není.
Vládní většina ve Sněmovně – přes odpor opozice i bývalých koaličních partnerů – prosadila svoji, nutno dodat, že přísnější než původně navrhovanou, verzi důchodové reformy.
Trump sliboval plošná cla na dovoz 10 procent, v závěru kampaně 20 procent, to by se dotklo jistě i evropského importu do Ameriky. Vůči Číně pak chce dokonce 60procentní tarify.
Dění v Německu na obrátkách přidalo jako naschvál v okamžik, kdy se těžko odhadnutelným aktérem opět staly i Spojené státy. Že německou vládu pohromadě už neudrželo ani to, je však vypovídající.
Známý odborník na evropské a americké otázky Dominik Tolksdorf v reakci na jasné náznaky Trumpova okolí upozorňuje, že jakékoli krácení americké pomoci se pro Ukrajinu může vyvinout velmi dramaticky.
V současných USA alespoň podle úterních výsledků žije více trumpistů. A ti svého lídra zbožňují, visí mu doslova na rtech a zcela se ztotožňují s jeho vizí.