V posledních dnech došlo k posunu v bitvě o Bachmut, obě strany si ale změny vykládají jinak. Podle politologa Alexandra Duleby Rusové nemají mnoho důvodů k oslavám.
„Žijeme v obrovské nejistotě, protože nikdy nedokážeme odhadnout, kdy ruské orgány lžou, kdy si vymýšlejí, snaží se nás úplně zavést na scestí, anebo kdy je to náhodou pravda,“ vysvětluje Procházková.
„Jak Česko, tak EU umí velmi dobře psát nejrůznější koncepce a strategie, ale trochu selhávají při jejich realizaci,“ komentuje návrh Radek Špicar, viceprezident Svazu průmyslu a dopravy.
Podle hlavního analytika Hospodářských novin, Martina Ehla, přispěl Pavel k prohloubení vzájemných vztahů už samotným avizováním cesty do země, hned po tradičním Slovensku.
„Předpokládáme, že do roku 2030 bychom z emisních povolenek celkem mohli získat něco v rozmezí 700 až 1000 miliard,“ říká Pavel Zámyslický ředitel odboru na ministerstvu životního prostředí.
Přesně za týden složí Petr Pavel prezidentský slib. V současné době už probíhá obsazování jednotlivých pozic prezidentské kanceláře, část konkrétních jmen však zatím není známá.
Podle prezidenta Zelenského 99 procent Ukrajinců věří ve vítězství. Důležitá je ale podpora ostatních států. Aby Ukrajina zvítězila, potřebuje především zbraně.
„Nyní se vyplatí počkat, protože pokud Evropská centrální banka dostane inflaci pod kontrolu relativně rychle, není důvod, abychom my byli ostrůvkem s vysokou inflací,“ nastiňuje ekonom Lubomír Lízal.
Dosavadní Pavlův postup však není pro opozici dostatečným důkazem o koordinaci. „První výstupy mě o tom příliš nepřesvědčily,” říká pro Český rozhlas poslankyně Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO).
Právě nepřítomnost předsedy hnutí na jednání je pro vládní koalici jedním ze sporných bodů. „On tam klidně může být, nemusí vystupovat,” myslí si Dvořáková.
Vláda se chystá revidovat programové prohlášení. Podle premiéra Petra Fialy je to vzhledem k válce na Ukrajině nezbytné. Opozici tento postup vadí a chystá kvůli tomu hlasování o nedůvěře.
Před Vánocemi otřásla Francií vražda tří Kurdů. Podezřelý muž byl přitom krátce před útokem vyšetřován a souzen. „Zaútočil i minulý rok v oblasti Bercy na uprchlický tábor,” říká Martin Balucha.
Katar byl terčem mezinárodní kritiky už před začátkem šampionátu, zejména kvůli drastickým podmínkám dělníků a množství úmrtí při stavbách a také kvůli omezování práv menšin.