Čím horší terén, tím lépe. Bahenní fotbal má i vlastní mistrovství světa

I v době perfektně střižených a vyhřívaných trávníků se fotbal dá hrát kdekoli, hřištěm se může stát i rozorané pole plné bahna. Bahenní fotbal je vítaným zpestřením festivalu Číně, ale koná se v něm i mistrovství světa.

Ťin-chua/Čína Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tráva je zakázána. Rohové kopy a auty se smí zahrávat pouze s nadhozeným míčem a nejlepší taktikou je udržet míč ve vzduchu. V čínském městě Ťin-chua navíc pravidla ulehčili ženám, které mohly míč nosit v rukou.

Město v provincii Če-ťiang má přes čtyři a půl milionu obyvatel, v jeho okolí se ale každoročně konají velké slavnosti sklizně doprovázené různými atrakcemi. V bahně se nejen hraje fotbal, ale třeba také chytají husy.

Bahenní fotbal původně vzniknul ve Finsku jako doplněk přípravy vojáků a běžců na lyžích. Hrát ho mohou mužská, ženská i smíšená družstva a 24minutové zápasy jsou velmi náročné, proto se smí libovolně střídat.

Ve špinavé odrůdě nejrozšířenějšího sportu planety se koná i mistrovství světa, které letos hostí Turecko.

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme