Státní zastupitelství obžalovalo 11 lidí v daňové kauze, u které vyčíslilo způsobenou škodu na zhruba 653 milionů korun. Jedním z obžalovaných je podnikatel František Savov.
Kriminalisté ukončili vyšetřování po osmi a půl letech. „Délku vyšetřování ovlivnila sofistikovanost případu, k transakcím byla použita řada bankovních účtů offshore společností,“ uvedl mluvčí NCOZ.
Vyvolávací cena za online divizi vydavatelství byla 15 milionů korun. Divize Online Mladé fronty provozovala ekonomický web Finance.cz a dalších 12 online titulů.
Krajský soud v Českých Budějovicích vyhlásil 9. listopadu konkurz na vydavatelství. V insolvenčním řízení se s pohledávkami přihlásilo přes 400 věřitelů, kteří žádají asi 400 milionů korun.
Výslednou cenu zveřejnila na svém webu dražební společnosti Gaute. Prodej zájemci, který předložil nejvyšší nabídku, musí potvrdit insolvenční soud, který má jednat ve čtvrtek.
Mladá fronta vlastněná podnikatelem Františkem Savovem vydává například týdeník Euro a další časopisy, mimo jiné lifestylové magazíny Esence a Hipster. Divize Online provozuje také web Finance.cz.
Vagonka se do problémů dostala na podzim 2013, kdy na ni podala návrh na insolvenci slovenská Všeobecná úvěrová banka kvůli původně více než dvousetmilionové pohledávce.
Přes 640 milionů korun, které na začátku června zajistila protikorupční policie na zahraničním bankovním účtu jednoho z obviněných v případu Octavian, směřovaly přímo ke stíhanému podnikateli Františku Savovovi. Podle informací MF DNES peníze pocházejí z prodeje části nakladatelství Mladá fronta podnikatelům Danielu Křetínskému a Patriku Tkáčovi.
Kauzu spojenou s podnikatelem Františkem Savovem dnes otevřel soud v Českém Krumlově. Řeší případ muže podezřelého z pokusu o podplacení soudního znalce v oboru kybernetiky, který zkoumal počítačové soubory s klíčovými důkazy proti Savovovi.