Soud ukončil činnost vydavatelství Mladá fronta. Věřitelé žádají téměř 400 milionů korun
Krajský soud v Českých Budějovicích v úterý ukončil provoz vydavatelství Mladá fronta a. s, jež je od května v insolvenci. Věřitelé žádají od vydavatelství dlužnou částku přibližně 400 milionů korun. Soud vyhověl návrhu insolvenční správkyně, která požadovala ukončení provozu.
Insolvenční soud rozhodnutí odůvodnil tím, že udržení byť i dílčího provozu brání úplná absence provozních prostředků a masivní odliv zaměstnanců. Pokračování provozu by pouze snižovalo hodnotu vydavatelství.
Podle soudu jsou splněné podmínky pro zastavení provozu. Uvedl to v usnesení, které v úterý zveřejnil v insolvenčním rejstříku. Mladá fronta dluží zaměstnancům výplaty za říjen, listopad i prosinec. Kumulovaná ztráta Mladé fronty je podle insolvenčního rejstříku téměř 200 milionů korun.
Poptávka po uhlí se po rekordním propadu příští rok zvýší, uvádí Mezinárodní agentura pro energii
Číst článek
Vydavatelství má podle insolvenční správkyně nulový provozní kapitál. Všechny peníze na účtech jsou podle ní zajištěné na základě úvěrové smlouvy ve prospěch CPI Property Group, jednoho ze zajištěných věřitelů, je tak paralyzované cash flow.
Generální ředitel Mladé fronty Karel Novotný před několika dny uvedl, že situace firmy je kritická a nedojde-li k okamžitému prodeji části závodu dlužníka, struktura Mladé fronty se v důsledku odchodu zaměstnanců zhroutí. O koupi vydavatelství projevila před časem zájem skupina Empresa Media podnikatele Jaromíra Soukupa.
Mladá fronta vydávala ekonomický týdeník Euro a další časopisy. Divize Online provozovala ekonomický web Finance.cz a dalších 12 specializovaných on-line titulů. Divize Knihy na trh ročně uváděla kolem 200 nových titulů.