Český rozhlas dostal evropskou cenu za nejlepší internetové stránky pro děti
Český rozhlas zvítězil v evropské soutěži o nejlepší internetové stránky pro děti. Cenu dostal web Rádia Junior. Zástupci Českého rozhlasu ocenění převzali na slavnostním ceremoniálu v Bruselu.
Rádio Junior představilo svůj web v Bruselu a zvítězilo v kategorii profesionálů. Tato digitální stanice vysílá pro děti a mladé od loňského března.
Cenu, kterou získala, udělují pod záštitou Evropské komise národní centra bezpečnějšího internetu.
Právě dnešek je přitom oficiálním Dnem bezpečnějšího internetu. Nabízení bezpečného obsahu pro děti je také jedním z cílů Rádia Junior.
Rádio Junior se stalo držitelem ocenění European Award For Best Content For Kids, které je udělováno pod záštitou Evropské komise. Online prostředí Webu a Webíku Rádia Junior bylo oceněno 1. místem v kategorii profesionálů. O udělení ceny rozhodla šestičlenná evropská porota. Rozhodovala ve čtyřech kategoriích: dospělí profesionálové, dospělí neprofesionálové, mladí jednotlivci a školní třídy.
Dobrý společník a kamarád
„Toto ocenění je pro nás obrovská pocta a radost i jasná známka správného směřování naší stanice,“ řekla šéfredaktorka Rádia Junior Zora Jandová.
„Zakládáme si na co nejkvalitnějším obsahu a vymezujeme se jako bezpečné místo pro děti – už ze své podstaty stanice veřejnoprávního Českého rozhlasu. Zároveň se snažíme děti kultivovat nejenom kvalitním obsahem, ale v případě webových stránek i výtvarnou formou.“
„Přejeme si, aby rodiče, prarodiče i učitelé a ostatní dospělí v dětském světě věděli, že Rádio Junior je dobrý společník a kamarád pro ty nejmenší. Věřím, že veřejnost bude tuto cenu přesně takto vnímat,“ vysvětlila Jandová.
„Dětské weby Rádia Junior si toto ocenění skutečně zaslouží,“ pochvaloval si náměstek generálního ředitele českého rozhlasu pro program a vysílání René Zavoral.
S Blankou Mikuláškovou z Centra Nových médií Českého rozhlasu mluvil v Bruselu tamní zpravodaj ČRo Ondřej Houska
„Nabízejí totiž nejenom živé vysílání a audioarchiv, ale také zábavný a hravě vzdělávací obsah jako jsou hry nebo pohádky nebo interaktivní sekci. V té například "nahrávátko" umožňuje posluchačům jednoduše natočit a poslat audio vzkaz."
"Nechybí ani linka důvěry nebo poradna, která přináší odpovědi na otázky, které děti zajímají nebo trápí,“ doplnil Zavoral.
Internetovou gramotnost pomáhá zlepšit rodičům i dětem film, divadlo i komiks
Číst článek