Nejvýznamnější britští politici čelili před parlamentními volbami záplavě urážek na sociální síti X, vyplývá z nové studie. Pěti politikům bylo adresováno více než 85 tisíc jasně urážlivých zpráv.
„Chtěl být jenom cool,“ poznamenala právnička k tomu, že její klient složil přísahu věrnosti teroristické organizaci Islámský stát. Na myšlenky Islámského státu narazil, ale neidentifikoval se s nimi.
V roce 2020 zažalovalo americké ministerstvo spravedlnosti Google s tím, že zneužívá svoji pozici ve vyhledávání k posilování svého monopolu. Podle soudu to není způsobeno pouze kvalitou vyhledávače.
Počítače už sice tehdy byly propojené v síti a Internet byl ve svých začátcích. Lidé ale v praxi ještě po síti nepřenášely data z jednoho počítače na druhý.
Internetoví podvodníci využívají kryptoměny, inzertní portály nebo se vydávají za bankéře, aby ze svých obětí vylákali peníze. Když se snaží své oběti podvést opakovaně, sází na jejich zoufalství.
Poprvé dal provozovatel webu Ondřej Geršl šířeji nahlédnout do fungování a financování stránky, o kterou se zajímalo Vojenské zpravodajství. Jeho výslech bude pokračovat na příštím jednání.
Firma CrowdStrike se dostala do povědomí kvůli IT výpadku. Způsobila ho chybná aktualizace softwaru Falcon, který pomáhá velkým firmám zjišťovat aktivity útočníků.
K záznamům amerického operátora AT&T se hackeři pravděpodobně dostali bezpečnostní mezerou ve službě Snowflake, kterou operátor používal k ukládání dat.
Stačí, když každý den několikrát kliknete a „olajkujete“ produkt nebo video. Abyste ale začali vydělávat, je třeba i investovat. Škody u těchto podvodů jsou podle policie třeba i 70 tisíc korun.
Brigáda nebo přivýdělek před dovolenou se v létě určitě hodí, pokud se ovšem nestanete obětí internetových podvodníků. Jak fungují podvodné „klikací“ brigády na internetu?
Odkaz na článek někteří sdílí na sociálních sítích s nelichotivými komentáři směrem k vládě Petra Fialy (ODS) či poslancům. Má to ale háček - vůbec nejde o Českou republiku.
Sociální síť X v minulosti působila pod názvem Twitter. Síť odkoupil v říjnu minulého roku americký miliardář Elon Musk a zavedl zpoplatnění ověřeného statutu, což Evropská komise kritizuje.
Pokud chce někdo během letu zkusit tzv. rawdogging, všechny aktivity, kterými si lidé obvykle krátí let, si bude muset odepřít. Trend vyžaduje, aby cestující při letech seděli tiše a bez obrazovky.
Ztráta kufru nebo zpožděný let není to nejhorší, co vás může na dovolené potkat. Na okamžik, kdy „přepnete“ do dovolenkového módu, totiž čekají kyberútočníci.
Podvodníci se nejprve snaží získat jejich důvěru a následně je přesvědčí, aby jim poslali sexuální nebo explicitní fotografie. Výměnou za to, že je nezveřejní, po teenagerech požadují finanční částky.
K deportaci postačí i lajkování nenávistných příspěvků. „Požadavek na politiku ve společnosti je. Otázka je, jestli toto opatření bude efektivní,“ říká Vladimír Handl z FSV Univerzity Karlovy.
Ve prospěch webu svědčilo šest lidí, mezi nimi i ti, kteří už jsou v alternativní scéně známí. Mávalo se ale i dopisem Vojenského zpravodajství, který měl naopak podpořit legitimitu blokace stránky.
Co se se znalcem stalo, zjistily Radiožurnál a server iROZHLAS.cz až díky informačnímu zákonu. Kulil, který zkopíroval část svého posudku z internetu, na škole i nadále působí na znaleckých ústavech.
Alarmujících je i 54 procent stránek Wikipedie odkazujících uživatele na webová místa, která už také neexistují. Stejné nepříjemnosti navíc čelí i sociální sítě.
Třináctiletá dívka z Německa zemřela poté, co se zapojila do výzvy ze sociální sítě TikTok nazvané Blackout Challenge. Při této nebezpečné hře se mladí lidé dobrovolně škrtí, dokud neomdlí.
Podvodné inzeráty byly na historický vůz Škoda Felicia, ale i na prodej traktoru. Muž se už na policii přiznal, hrozí mu až pětileté vězení. Za stejnou věc byl v minulosti trestaný už sedmkrát.
Podle mluvčí Petry Halíkové spolupracuje s bývalým šéfem Ústavu oceňování majetku Vysoké školy báňské Vladimírem Kulilem jiná část školy. Kam se přesně přesunul, ale odmítá vedení školy i mluvčí říct.
Firma, která prostřednictvím své služby Booking.com nabízí na internetu krátkodobé ubytování, bude muset splňovat přísné povinnosti podle unijního nařízení o digitálních trzích.
Když dnes přijde návštěvník na stránky Seznamu, musí si vybrat – buď zaplatí 79 Kč a bude moct číst či vyhledávat, aniž by o něm server sbíral data, nebo se o své údaje podělí, a pak neplatí nic.
Kauza se vrátila k obvodnímu soudu po rozhodnutí odvolacího senátu. Ten konstatoval, že operátor blokací porušil síťovou neutralitu. Obě strany sporu odmítly smír a chtějí předvolávat svědky.
Frustrace z testů CAPTCHA proniká na sociální sítě, do populární hudby i vtipů. „Zdá se to jen mně, nebo ty testy ‚nejsem robot‘ začaly být těžší?“ ptá se britský komik Whitehall.