Jablonec si s chutí zastřílel a Slovácko zničil 6:0. Slavia porazila Olomouc a zůstává stoprocentní

Fotbalisté Slavie vydřeli ve třetím kole první ligy vítězství 1:0 nad Olomoucí. Obhájci titulu vyhráli i třetí zápas nové sezony a spolu s Plzní zůstávají jedinými dvěma dosud stoprocentními týmy. Jablonec deklasoval Slovácko 6:0 a Mladá Boleslav obrátila duel s Opavou a zvítězila 4:1.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 21:12 28. 7. 2019) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radost jabloneckých hráčů

Radost jabloneckých hráčů | Zdroj: ČTK

Slávisté kvůli koncertům v Edenu a následné rekonstrukci hrací plochy po dvou venkovních zápasech poprvé v sezoně nastoupili doma. Kvůli disciplinárnímu trestu ze závěru minulé sezony měli Pražané uzavřenou severní tribunu a kotel fanoušků se přesunul za opačnou z branek.

„Červenobílí“ vstoupili do utkání výborně a hned v šesté minutě otevřeli skóre. Po rychle vhozeném autu nacentroval z levé strany Van Buren, po míči se v akrobatické pozici na dlouhou nohu natáhl Coufal a k překvapení většiny na stadionu umístil balon k tyči. Slávistický pravý bek skóroval v lize poprvé od loňského října.

Krmenčík dvěma zásahy pomohl Plzni porazit Karvinou. Zlín poprvé v sezoně vyhrál

Pražané pokračovali v náporu a Hušbauer, který dal gól v obou předchozích kolech, vystřelil těsně vedle. Ve 13. minutě pak Van Buren v dobré pozici hlavičkoval jen do středu branky.

Hanáci se postupně dostali do hry a v polovině první půle byli kousek od vyrovnání. Na rohový kop si ve 22. minutě naskočil Plšek a domácí zachránilo břevno. Proti Pilařově střele v závěru poločasu zasáhl Kolář a na druhé straně Traoré mířil hlavou jen do gólmana Reichla.

Po hodině hry vypálil domácí Kúdela, jeho střelu však zablokovala hostující obrana. V 64. minutě pár desítek sekund po příchodu na trávník mohl srovnat střídající Yunis, hlavičkou ale minul.

Čtvrt hodiny před koncem naskočila do hry letní posila Pražanů Stanciu a krátce po jeho příchodu na trávník na Zmrhalovu přihrávku těsně nedosáhl Ševčík.

Deset minut před koncem chuligáni v domácím kotli zapálili pyrotechniku a způsobili tím přerušení zápasu, na což zbytek stadionu reagoval pokřikem „hovada“. Favorit se v závěru bál o výhru a málem o ni přišel. Bořil ve vápně fauloval Yunise a sudí Proske po zhlédnutí videa nařídil penaltu. Houska ale neudržel chladnou hlavu a v páté minutě nastavení trefil tyč. Sigma prohrála se Slavií v lize počtvrté za sebou.

FK Jablonec - 1. FC Slovácko 6:0

Jablonečtí se ideálně naladili na čtvrteční odvetu druhého předkola Evropské ligy s Pjunikem Jerevan, v níž budou dohánět venkovní ztrátu 1:2. Naopak tým z Uherského Hradiště po úvodní překvapivé výhře 2:0 na Spartě prohrál druhý ligový zápas v řadě bez vstřelené branky.

Jablonečtí měli za sebou náročné cestování do Arménie, ale do utkání vstoupili velmi aktivně a bez známek únavy. Už v páté minutě poslal Holík centr na hlavu Doležala, který se odpoutal od obránců a hlavou poprvé překonal Trmala.

Sparťan Vácha o nové roli v béčku: Zůstat bylo nejlepší řešení, v klubu bych rád pracoval i po kariéře

Severočeši zanedlouho zahrozili individuální akcí Acosty, ale z tlaku už další gól nepřidali. Od 20. minuty se hra vyrovnala, hosté se snažili především po pravé straně díky zkušenému Petrželovi vyzrát na domácí defenzivu. Hofmannova hlavička však mířila mimo, Petržela po samostatné akci nepřelstil brankáře Hrubého a jablonecký gólman se pak vyznamenal ještě při střele Kalabišky. Nejblíže byli hosté vyrovnání ve 40. minutě, kdy záložník Havlík z přímého kopu napálil břevno.

I po pauze se chvíli zdálo, že Slovácko bude mít sílu bojovat o vyrovnání a protržení nepříznivé vzájemné série. Jenže v 69. minutě přišel možná klíčový okamžik duelu – střídající Krob se při prvním dotyku s míčem dostal po ideální přihrávce od Matouška ke střele a následný odražený míč už poslal do sítě. Letní posila z Teplic tak stylově oslavila svůj 200. ligový start.

Už o minutu později zvýšil na 3:0 po samostatném průniku a vyvedeném lobu Sýkora. Dva rychlé zásahy Slovácko definitivně zlomily. Severočeši byli v dobrém rozmaru a moravskému soupeři přidali na cestu v rozmezí závěrečných pěti minut další tři branky, o které se postarali podruhé Sýkora, Kratochvíl a další náhradník Chramosta.

Jablonci, který v nejvyšší soutěži se Slováckem pojedenácté za sebou neprohrál, nakonec chyběly dva góly k vyrovnání historicky nejvyšší ligové výhry, v sezoně 1997/98 severočeský tým rozstřílel České Budějovice 8:0.

FK Mladá Boleslav - SFC Opava 4:1

Opava po dvou výhrách 1:0 nad Českými Budějovicemi a Příbramí poprvé v sezoně prohrála. Mladá Boleslav díky vítězství 4:1 napravila nepřesvědčivý výkon a pouhou remízu 1:1 z úvodního utkání 2. předkola Evropské ligy proti kazašskému Ordabasy Šymkent.

Slezané šli sice už ve čtvrté minutě do vedení zásluhou Reného Dediče, ale Středočeši do konce úvodního poločasu trefami Murise Mešanoviče a Pavla Buchy otočili skóre. Ve druhé půli přidali další branky Lukáš Budínský a Ladislav Takács.

Středočeši, které ve čtvrtek čeká odveta na hřišti kazašského celku Ordabasy Šymkent, vyhráli také druhý domácí ligový duel v sezoně a napravili prohru 0:3 s Bohemians 1905 z minulého kola. Doma nepodlehli Opavě ani ve třetím ligovém souboji a v posledních 18 soutěžních duelech před vlastními diváky našli jediného přemožitele. Slezané prohráli v lize po čtyřech utkáních.

Slavia Praha - Sigma Olomouc 1:0 (1:0)
Branka: 6. Coufal. Rozhodčí: Proske - Kotík, Novák - Franěk (video). ŽK: Škoda, Bořil, Trpišovský (trenér), Houštecký (asistent trenéra) - Greššák, Jemelka. Diváci: 13.263.
Slavia: Kolář - Coufal, Kúdela, Hovorka, Bořil - Souček - Ševčík, Traoré (46. Král), Hušbauer (81. Škoda), Zmrhal - Van Buren (76. Stanciu). Trenér: Trpišovský.
Olomouc: Reichl - Sladký, Beneš, Jemelka, Vepřek (75. Zmrzlý) - Pilař (64. Yunis), Houska, Greššák, Plšek (82. Texl), Falta - Nešpor. Trenér: Radoslav Látal.

FK Jablonec - 1. FC Slovácko 6:0 (1:0)
Branky: 70. a 90+1. Sýkora, 5. Doležal, 69. Krob, 87. Kratochvíl, 88. Chramosta. Rozhodčí: Rejžek - Kotalík, Pečenka. ŽK: Břečka - Kadlec. Diváci: 2681.
Jablonec: Hrubý - Holík, Jugas, Břečka, Sýkora - Hübschman, Považanec - Kratochvíl, Matoušek (81. Pilík), Acosta (67. Krob) - Doležal (74. Chramosta). Trenér: Rada.
Slovácko: Trmal - Reinberk, Hofmann, Kadlec, Šimko - Daníček (80. Hellebrand) - Petržela (67. Sadílek), Navrátil, Havlík, Kalabiška - Zajíc (63. Sašinka). Trenér: Svědík.

FK Mladá Boleslav - SFC Opava 4:1 (2:1)
Branky: 35. Mešanovič, 45.+1 Bucha, 75. Budínský, 82. Takács - 3. Dedič. Rozhodčí: Lerch - Poživil, Ratajová. ŽK: Hrabina, Simerský (oba Opava). Diváci: 2662.
M. Boleslav: Šeda - Křapka, Takács, Pudil, Túlio - Fulnek (32. Mešanovič), Hubínek (32. Matějovský), Budínský, Bucha, Ladra - Komličenko (85. Jakub Klíma). Trenér: Weber.
Opava: Fendrich - Hrabina, Simerský, Řezníček (69. Bernadina), Žídek - Mondek (62. Stáňa), Jursa, Jurečka, Schaffartzik, Zapalač (46. Šulc) - Dedič. Trenér: Kopecký.