Hokejisté Třince doma přestříleli Liberec 4:1, Oceláři slaví první výhru v sezoně

Třinečtí hokejisté porazili ve 3. kole extraligy na svém ledě Liberec 4:1 a vyhráli poprvé v sezoně. Obhájce titulu položil základ úspěchu v úvodní třetině, po které vedl 2:0 po gólech Petra Vrány a Marka Daňa. Zápas zdramatizoval Ian McCoshen první trefou v české extralize. Vítězství Ocelářů zpečetili Daňo a Richard Pánik při risku hostů bez gólmana.

Třinec Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejisté Třince slaví první výhru v nové sezoně

Hokejisté Třince slaví první výhru v nové sezoně | Foto: Jaroslav Ožana | Zdroj: ČTK, Profimedia

První třetina nabídla minimum šancí, přesto na jejím konci vedli Oceláři o dva góly. První přesilovou hru zápasu využil na hranici brankoviště důrazný kapitán Vrána.

Druhý gól zařídila elitní lajna domácích. Růžička vyslal z pravého kruhu křížný pas na levou stranu a Daňo překonal Krále, ačkoli zakončoval z velkého úhlu.

Liberec vrátila do hry početní výhoda a dělovka McCoshena. Americký obránce se zkušenostmi z NHL se prosadil od modré čáry.

Hosté ožili, na Mazance si ale z bezprostřední blízkosti nepřišli Rychlovský, Melancon ani Bulíř. Největší příležitost domácích spálil Hrehorčák, který vyprášil ze sólového úniku Královu lapačku.

Domácí začali třetí třetinu aktivně, ale promarnili obě přesilovové hry a pak si oddechli, že se Mazanec včas přemístil proti šanci Bulíře v přečíslení tři na dva. Oceláři zahrozili tečí Pánika i tvrdou ranou Voženílka.

Hosté si v závěru vypracovali několik závarů a už v 57. minutě se odhodlali ke hře bez brankáře. Rychle ale inkasovali potřetí.

Po vhazování ujel Daňo a nejlepší střelec extraligy posledního ročníku se nemýlil střelou z červené čáry. Liberec pokračoval v risku v šesti a v poslední minutě stanovil konečný výsledek Pánik.

3. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - Bílí Tygři Liberec 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 10. P. Vrána (L. Hudáček, Miloš Roman), 19. Daňo (M. Růžička), 57. Daňo (D. Voženílek), 60. Pánik (J. Jeřábek, Kurovský) - 28. McCoshen (Kelly Klíma). Rozhodčí: Hribik, Obadal - Blažek, Lederer. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. Diváci: 3312.

Tabulka Tipsport extraliga 2023/2024 (PLATNÉ K 21. 10. 2024)