Kometa vyhrála v Třinci a v tabulce už je před ním, Plzeň uspěla v Litvínově

Hokejisté Komety Brno porazili Třinec na jeho ledě 5:2 a vyhráli už poosmé v řadě. Litvínov doma podlehl vedoucí Plzni 4:5. Olomouc porazila Chomutov 5:3. Mladá Boleslav vyhrála nad Jihlavou po samostatných nájezdech. Hradec Králové zdolal Liberec 3:1. Sparta nestačila na Pardubice a prohrála 2:4. Zlín udolal Vítkovice 2:1.

Třinec (Aktualizováno: 20:52 14. 1. 2018) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

HC Oceláři Třinec - HC Kometa Brno 2:5

Brňané jsou v poslední době ve výtečné formě a do utkání proti Třinci šli po sérii sedmi vítězství za sebou. První třetina začala opatrně, ale po deseti minutách už se obě mužstva začala osmělovat a domácí Marti Růžička trefil ve 14. minutě břevno. Nakonec šli ale před první přestávkou do vedení hosté, když už po jedenácti vteřinách využil přesilovou hru Martin Erat.

Na začátku druhé části přišlo 67 sekund hrůzy pro domácí Oceláře. Nejprve po necelé půlminutě hry přidal druhou branku v zápase Martin Erat a pak v rozmezí čtyřiceti vteřin inkasoval Třinec dvakrát ve vlastní přesilovce - trefili se Leoš Čermák a Martin Nečas. Domácí se vrátili do zápasu o dvě minuty minuty později zásluhou branky Jiřího Polanského a na 2:4 snížil v přesilovce Roman Vlach.

Třinečtí se v poslední části snažili vyrovnat, ale brněnského brankáře Langhamera se jim překonat nepodařilo. A když už kotouč za jeho záda dostali, gól neplatil, protože rozhodčí těsně předtím přerušili hru. Dvě a půl minuty před koncem definitivně uklidnil Kometu přesnou střelou od modré čáry Lukáš Krejčík.

HC VERVA Litvínov - HC Škoda Plzeň 4:5

Zápas v Litvínově začal pořádně svižně - František Lukeš už po deseti vteřinách poslal domácí do vedení. Už ve čtvrté minutě ale vyrovnal plzeňský Ondřej Kratěna. A necelé čtyři minuty před koncem třetiny hosté skóre otočili díky Davidu Stachovi.

Ve druhé třetině šli hosté do dvoubrankového vedení, když za záda litvínovského brankáře prostrkal puk Matyáš Kantner. Za Litvínov ale po třinácti vteřinách snížil na 2:3 tečující František Gerhát. Hosté si vzali dvoubrankové vedení zpět po povedené bekhendové střele unikajícího obránce Michala Moravčíka. Poslední slovo ve druhé části měl ale Litvínov, když na 3:4 snížil střelou od modré čáry Marek Baránek.

Po necelých čtyřech minutách poslední části vyrovnal svým druhým gólem v zápasem František Lukeš. Trávníček pak mohl dokonce strhnout vedení na stranu Litvínova, když ve vlastním oslabení jel sám na brankáře Svobodu, ten si s jeho pokusem ale poradil. Osm minut před koncem se díky pohotové dorážce prosadil plzeňský Nicholas Jones a lídr tabulky si z Litvínova odvezl tři body. Domácí prohráli i druhý zápas pod vedením trenéra Šlégra.

HC Olomouc - Piráti Chomutov 5:3

Domácí, kteří drží šesté místo zaručující přímý postup do play-off, se ujali vedení ve 14. minutě, když bleskově využili přesilovou hru. Jan Knotek se dostal k dorážce a odrazem od brankáře dostal puk do sítě.

Po necelé minutě a půl druhé třetiny už to bylo 2:0 po pěkném Houdkově průniku zakončeném přihrávkou na Viléma Buriana, který usměrnil puk mezi brankářovy betony. Hosté se dostali do zápasu za tři minuty zásluhou trefy Michala Vondrky ve vlastním oslabení. Dvoubrankové vedení pak vrátil domácím prudkou střelou Zbyněk Irgl.

Chomutov ve třetí třetině dokázala vyrovnat. Nejdřív se prosadil Michal Poletín a šest minut před koncem se přesně trefil Petr Koblas. Jenže vyrovnaný stav nevydržel dlouho, protože po necelé minutě a půl domácí zase vedli po přesné teči Jana Knotka. A Knotek pak přidal ještě jednu branku, čímž zkompletoval hattrick a stanovil konečný stav zápasu na 5:3.

BK Mladá Boleslav - HC Dukla Jihlava 3:2 po samostatných nájezdech

V Mladé Boleslavi se představily dva týmy, pro které se sezóna nevyvíjí vůbec dobře, nicméně průběh první třetiny tomu neodpovídal. I když gól nepadl, diváci viděli na obou stranách několik zajímavých situací.

Ve druhé části už se střelci začali činit a byl to hostující Tomáš Čachotský, který se v sedmadvacáté minutě prosadil jako první. O dvě a půl minuty později za Boleslav vyrovnal Jakub Orsava. A těsně před druhou přestávkou domácí skóre otočili v přesilové hře po povedené kombinaci zakončené dorážkou Jakuba Valského.

Boleslav mohla ve třetí třetině pojistit své vedení, ale Klepiš ani Musil ve velkých šancích selhali, a tak mohla Dukla vyrovnat. Michal Hlinka se od mantinelu prodral až před branku a pěknou střelou poslal puk do branky. Do konce základní hrací doby ani v následném prodloužení už gól nepadl, a tak musely rozhodnou samostatné nájezdy, v nichž byla úspěšnější Mladá Boleslav.

Mountfield HK - Bílí Tygři Liberec 3:1

Všechna předchozí vzájemná střetnutí Hradce Králové s Libercem v této sezóně skončila výhrou domácích a jinak tomu nebylo ani tentokrát. Hradečtí se ujali vedení v přesilovce zhruba dvě minuty před koncem první třetiny, když se prosadil Oskars Cibulskis.

Ve druhé části Liberec přidal a zaslouženě vyrovnal - odraženému puku po Ševcově střele se dostal Marek Kvapil a pohotově ho dostal do branky. Pak se mohli opět dostat do vedení dostat domácí, ale nejdřív si Látal vylámal zuby na brankáři Janusovi a o pár okamžiků později rozhodčí Mountfieldu gól neuznali kvůli předchozímu přerušení hry.

Na začátku poslední třetiny domácí přečkali libereckou přesilovku a o pár minut později šli do vedení díky dotěrnému Radku Smoleňákovi, který procpal puk za Januse. A pět minut před koncem pojistil výhru Hradce Králové Jan Berger.

HC Sparta Praha - HC Dynamo Pardubice 2:4

Spartě se ani zdaleka nedaří podle představ a místo prvních příček se potácí na hraně postupu do předkola play-off. A proti Pardubicím nezačala vůbec dobře, protože brzy inkasovala po střele obránce Petra Čáslavy. Za minutu se Spartě podařilo vyrovnat díky přesné střele Andreje Kudrny, ale pak se dvakrát prosadili hosté - nejprve přesně tečoval puk Tomáš Rolinek a na 3:1 zvýšil dorážející Patrik Poulíček.

Ve druhé třetině O2 arena gól neviděla. Pardubice kontrolovaly hru, ale prosadit se nedokázaly. Neuspěl ani Sýkora, který dostal možnost trestného střílení, jenže v něm vůbec netrefil branku.

Záhy po začátku třetí třetiny Sparta snížila, když Lukáš Klimek skóroval po Pechově přihrávce. Vyrovnat se ale domácím nepovedlo. Místo toho ještě jednou udeřilo Dynamo zásluhou Davida Tomáška, který projel téměř přes celé hřiště, prostřelil brankáře Laca a upravil na konečných 2:4.

Aukro Berani Zlín - HC Vítkovice Ridera 2:1

V první části branka nepadla, nicméně bylo k vidění několik zajímavých šancí. Ve třinácté minutě předvedl po Klokově střele parádní zákrok lapačkou zlínský Kašík a o chvíli později se domácí brankář vytáhl i proti Tyborovi.

Ve druhé třetině měl další příležitost Tybor, ale neuspěl stejně jako na druhé straně Honejsek. Čtyři minuty před druhou přestávkou šly Vítkovice v přesilové hře do vedení zásluhou Radoslava Tybora, který svou další šanci už využil a elegantně poslal puk do branky.

Zlín vyrovnal hned na začátku poslední části díky přesné teči Jakuba Ference, který vstřelil svůj první extraligový gól. A domácí nakonec strhli vedení na svou stranu, když se tři a půl minuty před koncem přesně do šibenice trefil David Šťastný. Vítkovice se pak pokoušely o vyrovnání i v šesti, ale Olesz v samém závěru trefil jen břevno, a tak utkání skončilo 2:1.

Tipsport extraliga (PLATNÉ K 14. 1. 2018)