Italský cyklista Davide Formolo byl vyloučen ze závodu Kolem Lucemburska po páteční královské etapě, v níž obsadil druhé místo a stejná pozice mu patřila i celkově. Důvod diskvalifikace pořadatelé neuvedli. Podle serveru cyclingnews doplatil jednatřicetiletý jezdec stáje Movistar na to, že jel ve sjezdu v posedu na rámu, který pravidla od roku 2021 zakazují.

Diekirch (Lucembursko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Formolo skončil po 201 kilometrech druhý o osmnáct sekund za kolegou z úniku Belgičanem Maurim Vansevenantem. V průběžném pořadí na něj po třech etapách ztrácel 23 sekund.

Na druhé místo v etapě i celkové klasifikaci se po Formolově diskvalifikaci posunul Nizozemec Mathieu van der Poel. Úřadující mistr světa zaostává za Vansevenantem o 34 sekund.

Závod druhé nejvyšší kategorie ProSeries v sobotu pokračuje časovkou na 15,5 kilometru a v neděli ho zakončí etapa dlouhá 176,9 kilometru s cílem v Lucemburku.