Fotbalisté Realu si drží sedmibodový náskok na obhájce z Barcelony

Fotbalisté Raealu Madrid mají k zisku letošního domácího titulu stále blíž než obhájci z Barcelony. Ve 22. kole Primera División zvítězil ‚Bílý balet‘ 1:0 na hřišti Getafe a na Barcelonu, jež vyhrála 2:1 nad San Sebastianem, má stále sedmibodový náskok.

Kaká z Realu Madrid (vpravo) bojuje s hráči Getafe v utkání Primera División

Kaká z Realu Madrid (vpravo) bojuje s hráči Getafe v utkání Primera División | Zdroj: Reuters

O jedinou branku duelu Getafe s Realem se postaral už v 18. minutě stoper Sergio Ramos, který hlavou zužitkoval rohový kop Mesuta Özila. Real měl i další šance, ty ale nevyužil. Nakonec mu však jediná branka stačila k plnému bodovému zisku, protože Getafe si výraznější příležitost na gólový úspěch nevypracovalo.

V základní sestavě Barcelony se kvůli absenci Xaviho poprvé objevil mladý útočník Cristian Tello, který se zároveň jako první zapsal do listiny střelců, když v 9. minutě využil přesnou přihrávku Lionela Messiho.

Hosté se sice snažili o vyrovnání, jejich naděje ale pohřbil čtvrt hodiny před koncem druhým gólem hvězdný Argentinec Messi a San Sebastian dokázal už jen snížit brankou Carlose Vely.

Už šest kol čeká na výhru Levante, které doma jen remizovalo 1:1 se Santanderem, udrželo si ale čtvrté místo v tabulce. Bilbao remizovalo s Espaňolem Barcelona 3:3.

22. kolo španělské fotbalové ligy:

Levante - Santander 1:1 (23. Koné - 61. Arana), Bilbao - Espaňol Barcelona 3:3 (26. De Marcos, 58. Llorente, 65. Martínez - 33. Romaric, 48. Weiss, 90.+1 Albín), Mallorca - Betis Sevilla 1:0 (24. Castro), Getafe - Real Madrid 0:1 (18. Ramos), FC Barcelona - San Sebastian 2:1 (9. Tello, 72. Messi - 74. Vela).

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít