Hašek při slavnostní řeči poděkoval všem, kteří mu pomáhali během kariéry
Několik dní trval bohatý a pro účastníky také náročný program letošního uvádění osobností do hokejové Síně slávy NHL v Torontu. Slavnostní tečku za akcí udělal zápis Dominika Haška a dalších hvězd do vybrané společnosti. Český hokej má tedy mezi elitou první a minimálně na pár let také poslední osobnost.
Pravidla zámořské Hall of Fame jsou jasná - hráč může být navržen až po třech letech po ukončení kariéry a musí se na něm shodnout členové výběrové komise. Dominik Hašek tímto procesem prošel jednoznačně a v noci si užíval slavnostní vrchol celého náročného programu.
Na pódiu se kromě všech šesti nových členů Síně slávy - nebo v případě zemřelého kouče Pata Burnse jeho rodinných příslušníků - vystřídala spousta dalších osobností.
Slavnostní řeč Dominika Haška po uvedení do hokejové Síně slávy slyšel i Tomáš Lörincz
Plaketu Haškovi například předával Chris Chelios, Peter Forsberg ji dostal z rukou Matse Sundina a několik slov prohodil i šéf IIHF René Fasel.
Pro české fanoušky byla ale jednoznačně nejzajímavější slavnostní řeč hrdiny z olympijského turnaji v Naganu. Spolu s agentem Richem Winterem ji chystal několik hodin, nakonec zabrala deset minut a osm sekund.
Hašek v ní poděkoval všem, kteří mu pomáhali v jeho kariéře, ať už skvělým zázemím, nebo přímo na ledě. Značnou část projevu věnoval také svému dětství.
Nejvíc mě potěšilo setkání s báječnými lidmi, řekl Hašek po vstupu do Síně slávy
Číst článek
Vedle toho, že si z něj děda dělal legraci, když mu dal gól, připomněl třeba i svou první branku ve dveřích kuchyně pardubického bytu. A také přiznal, že za jeho druhým návratem ke kariéře byla osobnost jeho osobního trenéra Josefa Bruka.
Zapomenout se nedalo ani na olympijské Nagano a na spoustu dalších věcí. Dominik Hašek má za sebou takovou kariéru, že by o ní v proslovech mohl vyprávět dlouhé hodiny. A teď se po zásluze zapsal mezi hokejové legendy.