Hokejisté Lva Praha otočili díky Christensenovi zápas s Chabarovskem

Hokejisté Lva Praha otočili v utkání Kontinentáln hokejové ligy utkání na ledě Chabarovsku a zvítězili 3:2. O obrat se dvěma góly zasloužil Erik Christensen. Lev tak zakončil třízápasovou misi po Sibiři úspěšně, v dalším utkání jej doma čeká Nižnij Novgorod.

Utkání Kontinentální hokejové ligy Lev Praha - Chabarovsk, hráči z celku Lva se radují z vítězství po osmi zápasech | Zdroj: ČTK

Do brány Lva nastoupil namísto Jakuba Štěpánka Tomáš Pöpperle, který inkasoval jako první, když ho už v 8. minutě překonal střelou pod horní tyčku Šitikov. Hosté se pak museli při Škoulově vyloučení bránit ve čtyřech, domácí přesilovku nevyužili a v 16. minutě srovnal Mikúš.

Chabarovsk mohl jít v úvodu druhé třetiny do vedení, jenomže další přesilovou hru také nevyužil, a tak udeřili hosté. Erik Christensen překonal v 34. minutě Murygina z nenápadné akce a poslal Lva do vedení. Na rozdíl dvou branek mohl zvýšit Bartečko, v dobré pozici ale mířil vedle.

Úvod třetího dějství byl jako na houpačce, Pöpperle nejprve vychytal Petružálka ve službách Chabarovsku, pak si na Muryginovi vylámal zuby Voráček. V 50. minutě utkání se znovu prosadil důrazný Christensen a zvyšoval na 3:1 pro hostující tým.

Tentýž hráč měl poté šanci na hattrick, svoji šanci ale neproměnil a z protiakce snížil Lindgren minut před koncem na rozdíl jediné branky. V dramatickém závěru Lev ustál oslabení při vyloučení Cháry, domácí se sice radovali z branky, kterou ale rozhodčí neuznali, protože hra byla v době, kdy puk přešel brankovou čáru, už přerušena.

Kontinentální hokejová liga:

Amur Chabarovsk - Lev Praha 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 8. Šitikov (V. Loginov, Juňkov), 59. Lindgren (Osipov) - 16. Mikúš (Hossa), 34. Christensen (Porseland), 50. Christensen (T. Rachůnek, Voráček). Rozhodčí: Gašilov, Rogačjov - Michel, Šichanov. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Diváci: 7100.

Chabarovsk: Murygin - Osipov, Ožiganov, A. Loginov, V. Loginov, Tulupov, Jaakola, Poleščuk - Petružálek, Tarasov, Lindgren - Hytönen, Lahti, Gusev - Šitikov, Korotkov, Juňkov - Šiškanov, Litovčenko, Stěpanov. Trenér: Hannu Jortikka.

Lev Praha: Pöpperle - Němec, Škoula, Krejčík, Chára, Mikuš, Porseland, Mojžíš - Voráček, Christensen, T. Rachůnek - Klepiš, Vrána, Bartečko - Hossa, Mikúš, Surový - Řepík, Karamnov, Birner. Trenéři: Václav Sýkora, Jiří Kalous a Vitalij Karamnov.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít