Vítěznou sérii San Antonia v NBA důrazně ukončil Portland

Basketbalisté Portlandu velmi důrazně utnuli v NBA vítěznou šňůru San Antonia, která trvala jedenáct utkání, když na domácí palubovce porazili suverénně posledních kol 137:97. Vítěznou sérii naopak protáhlo na sedm zápasů Miami, které zvítězilo nad Sacramentem 120:108.

LeBron James brání míč před hráči Sacramenta

LeBron James brání míč před hráči Sacramenta | Zdroj: Reuters

San Antonio doplatilo v utkání na to, že největší hvězdy Tim Duncan a Tony Parker odpočívaly, protože Spurs hráli už osmý duel v řadě na palubovce soupeře.

Hosté sice po první čtvrtině vedli, jenomže Portland předvedl skvělou šňůru 22 bodů a utkání bylo v zásadě rozhodnuto. Domácí vedli v jednu chvíli dokonce o neuvěřitelných 48 bodů a utkání dovedli pohodlně do vítězného konce.

Utkání Miami se Sacramentem bylo vyrovnané tři čtvrtiny, potom ale domácí celek zaznamenal devítibodovou šňůru a vypracovali si dvouciferný náskok. Nejlepší střelcem Heat byl Dwyane Wade, který nastřílel 30 bodů, ke kterým přidal 10 asistencí. LeBron James dal tentokrát jen 18 bodů.

Cleveland otočil utkání s Detritem, který ve třetí čtvrtině zápasu vedl i o 17 bodů. Domácí ale náskok soupeře stáhli a nakonec slavili nejtěsnější vítězství 101:100.

NBA:

Cleveland - Detroit 101:100, Indiana - New Orleans 117:108 po prodl., Memphis - Philadelphia 89:76, Miami - Sacramento 120:108, Portland - San Antonio 137:97.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít