V některých kauzách jsou již pravomocné rozsudky, ve většině z nich ale soudy buď rozdaly podmínky, nebo se jimi stále ještě i po letech zabývají. To se týká i kauzy Čapí hnízdo nebo ROP Severozápad.
Sedmačtyřicetistránkový dokument vydaný 13. října má Radiožurnál k dispozici. Podle Mirgové elektrárna nezatíží přírodu emisemi ani hlukem a její vlastník navíc doložil chybějící dokumenty.
Novák nesměl do zahraničí cestovat od roku 2017. Loni ale nižší soudy omezení částečně zmírnily, čímž Ústavní soud při odmítnutí Novákovy stížnosti také argumentoval.
Rusko nyní podle vicepremiéra Novaka pracuje na diverzifikaci své infrastruktury a mohlo by prodávat více plynu do Asie a Tichomoří. Již existujícím plynovodem Síla Sibiře dodává Rusko plyn do Číny.
Skupina ekonomicky vyspělých zemí G7, Evropská unie a Austrálie od 5. prosince zavedly maximální cenu za ruskou ropu přepravovanou po moři ve výši 60 dolarů za barel.
Energetický regulační úřad má nyní dvě možnosti, jak o licenci rozhodne: elektrárna buď o licenci přijde úplně, nebo jí bude udělena od nového data, a to nejpozději ode dne, kdy bylo řízení obnoveno.
Advokát podnikatele Daniela Ježka, jenž podle obžaloby byl spolu s Alexandrem Novákem hlavní aktér organizované zločinecké skupiny, svou řeč pronášel celé dopoledne.
Jako primátorka čelila Totter (dříve Řápková) kritice, že byznysu Nováka a jeho spolupracovníků jde na ruku. Firmám na něj napojeným město za jejího vedení velmi levně pronajímalo i prodávalo majetek.
Případ se týká rozdělování evropských dotací v Ústeckém a Karlovarském kraji. Mezi obžalovanými jsou podnikatelé Alexandr Novák či Daniel Ježek a bývalí hejtmani Jana Vaňhová a Josef Novotný.
O návrhu nyní rozhodne státní zástupce z pražského vrchního státního zastupitelství Tomáš Minx. Kauza se týká evropských dotací v Ústeckém a Karlovarském kraji.
Mezi obviněnými kauzy ROP Severozápad není, přesto se policie o vlivného podnikatele a lobbistu Patrika Oulického v souvislosti s ní intenzivně zajímá.
Každodenní kontakt se členy motorkářského sdružení a účast na soukromých i veřejných akcí. Tak prý vypadá život exsenátora Alexandra Nováka po propuštění na svobodu.
Bývalý senátor Alexandr Novák byl ve středu po deseti měsících, které strávil v německé vazbě, předán do rukou českých úřadů. Čelí obvinění z manipulace při rozdělování dotací.
Vrchní zemský soud ve Frankfurtu nad Mohanem ve čtvrtek znovu prodloužil vazbu bývalému českému senátorovi Alexandru Novákovi, jehož vydání požaduje Česká republika.
Vydání bývalého senátora Alexandra Nováka do České republiky se dál protahuje. Informace, které česká strana poskytla k jeho kauze, totiž příslušnému německému státnímu zastupitelství nestačí.
Údajné machinace s dotacemi na severozápadě Čech řídil vlivný podnikatel Daniel Ježek. Exsenátor Alexandr Novák do nich příliš nemluvil, popsal u rozsáhlé výpovědi exředitel úřadu ROP Petr Kušnierz.
Na úterní videokonferenci, kde chtěli detektivové vyslechnout Alexandra Nováka v kauze ROP Severozápad, odmítl bývalý senátor vypovídat. Po úvodních formalitách a poučení byl proto výslech ukončen.
Zadržený Alexandr Novák v německé vazbě a obecenstvo u monitoru v Praze. Výslech bývalého senátora a exstarosty Chomutova v korupční kauze ROP Severozápad bude pomocí videokonference.
Za podnikatelovu svobodu jeho rodina nabídla pět milionů, zaručili se za něj matka, manželka i známí. Okresní a nyní i krajský soud však konstatovaly, že Ježek by mohl utéct.
Alexandr Novák už je obviněn kvůli machinacím s dotacemi. Exsenátorovi vedle 13 let za mřížemi hrozí peněžitý trest 36,5 milionu korun. Státní zástupce mu nechal obstavit nemovitosti za 21,5 milionu.
Organizoval "zábavné odpoledne" na podporu postižené holčičky a pravidelně se účastnil motorkářských setkání. Tak údajně vypadal řádný život Alexandra Nováka před tím, než se dostal do německé vazby.
Exsenátor Alexandr Novák obviněný v Česku z manipulace s evropskými dotacemi zůstává v německé vazbě. Vrchní zemský soud ve Frankfurtu mu ji prodloužil, o jeho vydání rozhodne na začátku května.