Poeovo muzeum ukazuje mnoho předmětů z jeho života. A to včetně jeho dětské postele, kde se mu možná zdály první strašidelné sny – inspirace jeho pozdějších hororových povídek.
Arťom Kamardin tvrdí, že ho na uvedené akci zbili a dopustili se na něm sexuálního násilí. Také ho donutili k účasti na videu, na němž klečí na kolenou a omlouvá se za své básně.
Necelé tři roky po skončení 2. světové války se Československo stalo totalitním státem. Do vězení se dostávali nevinní lidé – demokraté, intelektuálové, podnikatelé... a také básníci.
Moravský rodák působil třeba v brněnském Divadle bratří Mrštíků, v pražském Činoherním klubu nebo v činohře Národního divadla v Praze, kde pracoval přes 20 let.
Mezi křivdy minulého režimu patří i drobnost jako popření autorství překladu krátkého textu v pořadu Československé televize z roku 1981 – jméno básníka Václava Renče mělo být zapomenuto.
Jde o sbírku 1131 dopisů, které Eliot napsal Haleové. Dopisovali si od roku 1930 do roku 1957. Haleová dopisy před více než 60 lety darovala univerzitní knihovně.
Štěpán Šafránek a Kendy jsou znovu na scéně. Po dvanácti letech přichází do kin nový film z oblíbené básnické série. Básníci v něm tentokrát čekají na zázrak.
Romantik Štěpán, filmař Kendy nebo Vendulka utěšitelka znovu ožívají. Osm natáčecích dní už mají za sebou filmaři nového českého snímku Básníci 6 aneb Jak básníci čekají na zázrak. Na režisérské stoličce 23 let po prvním filmu sedí opět Dušan Klein. Nemění se ani představitel hlavní role Štěpána Šafránka, herec Pavel Kříž. Nová jsou, stejně jako u Jamese Bonda, jen jeho milostná dobrodružství a partnerky.
Romantik Štěpán, filmař Kendy, temperamentní Písařík a další postavy populárních filmů o „básnících“ znovu ožijí. Režisér Dušan Klein chystá šesté pokračování, tentokrát s názvem Jak básníci čekají na zázrak. Nutně ale potřebuje pro jednu z hlavních rolí dvanáctiletého chlapce. Ve filmu si vybraný školák zahraje syna Štěpána Šafránka. Režisér Klein si pro konkurz zvolil zlínský dětský filmový festival.