Španělský penzista Ricardo Vidan uběhl šestidenní závod na západě Čech. 82letý penzista začal běhat po Olympijských hrách v Barceloně v roce 1992, před tréninkem ale dává přednost rovnou závodění.
Mnoho závodníků se ztratilo kvůli krupobití, mrznoucímu dešti i vichřici. Pořadatelé totiž nereagovali na varování meteorologů ohledně možného zhoršení počasí.
V netradičním říjnovém termínu se akce zúčastnilo 40 tisíc běžců. Od vypuknutí pandemie koronaviru začátkem roku 2020 se takhle velký městský závod konal poprvé.
„Dravec útočí zezadu, tichým letem a bez varování se pak nejčastěji pařáty odrazí od hlavy běžce. Běžíte-li bez čepice se sluchátky na uších, myslím, že uděláte v běhu kotrmelec," popsal Makoň.
Zatím marně čekají na radovánky v bílé stopě lyžaři z Prachatic. Oproti předchozím letům ale bude muset sněžit mnohem vydatněji, než se vydají na upravené tratě. Nová technika totiž potřebuje minimálně čtvrt metru sněhu. Do té doby si musí sportovci poradit sami.
Zhruba dvě stovky běžců se podívaly na druhý nejvyšší vrchol Brd - Prahu. 862 metrů vysoký kopec je přitom běžně nepřístupný. Organizátorům závodu Brdská pětadvacítka se ale podařilo vyřídit u armády speciální povolení pro vstup do vojenského újezdu.
Na mezinárodní maraton, jednu z největších běžeckých událostí sezóny, se do Prahy tradičně sjíždějí tisíce běžců včetně těch vrcholových. Vyzkoušet si náročnou trať láká i nepřipravené amatéry. Lékaři však důrazně varují, aby se o to raději vůbec nepokoušeli.