Ministr obrany v pátek řekl, že obdržel „obrovské množství žádostí od nejrůznějších dobrovolníků z různých zemí, kteří chtějí přijet do Luhanské a Doněcké lidové republiky“.
Macron v nedávném rozhovoru označil Bosnu a Hercegovinu „za časovanou bombu“. Macron přitom argumentoval tím, že se do země vrací džihádisté, kteří odjeli bojovat do Sýrie. To ale rozporovali experti.
Agentura AFP získala možnost nahlédnout do jedné z věznic, kterou v Sýrii střeží Kurdové. Jsou v ní i těžce nemocní, leží a sedí na podlaze jeden vedle druhého.
Američané mají seznam až 60 lidí, které chtějí z táborů odvézt. Většina táborů, kde vězni jsou, je na severu Sýrie. Tedy v místech, kde Turecko zahájilo vojenské operace.
Syrský ministr zahraničí Valíd Mualim v sobotu na všeobecné rozpravě 74. zasedání Valného shromáždění OSN v New Yorku řekl, že pokud cizí vojska neodejdou, Damašek si vyhrazuje právo zasáhnout.
Podle arabsko-syrské koalice (SDF), která proti němu bojuje, je postup pomalý. Islámský stát se údajně snaží protivníka zastavit sebevražednými akcemi.
První autobusy s bojovníky hlavní povstalecké skupiny Džajš al-Islám a jejich rodinami v pondělí ráno opustily město Dúmá, poslední oblast ovládanou protivládními bojovníky v syrské východní Ghútě.
Rusko čelí nové bezpečnostní hrozbě. Do země se začínají vracet ruští bojovníci hnutí Islámský stát především ze Sýrie, ale také z Iráku nebo severní Afriky. Podle odhadů bojují v řadách islámských teroristů nejméně dva tisíce ruských občanů.
Více než sto Němců bojuje na východě Ukrajiny na straně proruských separatistů. Účast německých občanů v ukrajinském konfliktu potvrdilo podle německých médií i spolkové ministerstvo vnitra.
Nad osudem Českého svazu bojovníků za svobodu visí otazník. Stárnoucí členská základna sice chce pokračovat v práci, ale podle předsedkyně svazu Anděly Dvořákové je těžké plnit požadavky úřadů.