Neziskové organizace a advokáti dlouhodobě kritizují ukládání mírných a podmíněných trestů. Podle nich neberou dostatečný ohled na psychiku oběti, které se s následky musejí vypořádávat dlouhodobě.
V tisku se v sobotu dočtete, že Česká gynekologická a porodnická společnost schválila nová doporučení pro péči o těhotné ženy. Ta podle kritiků přisuzuje ženám neuctivou pozici, píše regionální Deník.
Ke zvolení bylo zapotřebí 94 poslaneckých hlasů. Janečka, Mencla a Macešku volilo vždy 138 poslanců, Bouška získal 135 hlasů, Smolíková 125 hlasů a Novák 102 hlasů.
Viceprezidentka Hnutí Pro život Zdeňka Rybová rozhodnutí soudu vítá. Johanna Nejedlová z České ženské lobby a spolku Konsent naopak řekla, že takové rozhodnutí považuje za kruté vůči ženám.
Česká ženská lobby citovala z vyjádření státního zástupce. O přezkoumání rozhodnutí žádat nebude. Český parlament by měl v brzké době rozhodovat o ratifikaci takzvané Istanbulské úmluvy.
„Primárně má péči o malé dítě zastávat hlavně matka... Jsem ale určitě pro to, aby se muž do rodiny zapojoval a žil v ní,“ uvedla v pořadu Pro a proti Jochová.
V Česku se stále nedaří zajistit rovné podmínky pro ženy a muže. Přetrvává malé zastoupení žen v politice, v průměru pětinový rozdíl v odměňování či nízká zaměstnanost matek malých dětí.