„Svého času jsem měl opravdu dost velké problémy se zády a s rameny nebo s trapézovým svalem. A hrozilo, že bych například nepracoval vůbec nebo bych byl tři měsíce na nemocenské,“ říká kardiolog.
Dohoda mezi nespokojenými lékaři, odbory, VZP a ministerstvem zdravotnictví je podepsána. Uhasil se tím jen akutní problém, nebo jde o první krok v rámci systémových změn?
Hospice dlouhodobě řeší problém s nedostatkem zdravotníků, zejména pak zdravotních sester. V Česku jich chybí až čtyři tisíce. Práce pro domácí hospic nabízí jiné benefity než velké nemocnice.
Vládní zmocněnec Kopečný v Kyjevě jednal o pomoci válkou zničené Ukrajině. Hlavními body bylo zajišťování potřebných funkcí městské infrastruktury i provozu městských nemocnic.
Tento typ léčby je u miminek unikátem, jak u nás, tak celosvětově. Daníček je nejmladším pacientem v Česku, který podobný zákrok absolvoval, druhou nyní zůstává desetiměsíční holčička.
„Když jsem byla na pohovoru, tak se mě zeptali, zda beru antikoncepci, protože nechtějí další lékařku, která odejde na 10 let na mateřskou,“ svěřila se v dotazníku jedna z lékařek.
Stav pacientky je stabilizovaný, transplantaci plic ale bude potřebovat i tak. Oproti původnímu řešení se jí ale méně namáhá srdce. Na operaci tak může být v lepším zdravotním stavu.
Péči českých zdravotníků loni vyhledalo skoro dvacet tisíc zahraničních pacientů, píše regionální Deník. Více se dozvíte v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.
Bohdan Pomahač dnes patří k nejslavnějším lékařům na planetě. Jako třetí na světě a první ve Spojených státech provedl celkovou transplantaci obličeje.
Lidí, kteří mají příliš krátká nebo jen málo funkční střeva, je v Česku podle lékařů několik stovek. Jen malý zlomek z nich má teď šanci na to, zbavit se hadiček a žít kvalitnější život.
Víc než deset tisíc praktických lékařů vyvěsí v ordinacích parte a na ruku navléknou černou pásku. Tímto způsobem chtějí vyjádřit nesouhlas s rostoucí administrativou a nízkými platy.
Celou tisícovku syrských běženců odoperují jen za letošek čeští lékaři v Jordánsku. Program Medevac je konkrétním příspěvkem České republiky k řešení problému uprchlíků.
Čeští lékaři jsou třetí rok po sobě mistry světa ve fotbale. Z páté finálové účasti v řadě vytěžili další titul. Nejen, že celý šampionát neprohráli, ale dokonce ani jednou neinkasovali.
Mladí doktoři České lékařské komory chtějí zlepšit pracovní podmínky pro své kolegy. Na podzim začne fungovat web „Férové pracoviště", kde budou doktoři hodnotit své zaměstnavatele.
Utopie, SCI-FI, bláznovství. Možná tak by o vás mluvili lékaři ještě před 30 lety, kdybyste jim řekli, že budete operovat pacienta bez skalpelu. A že vám k tomu poslouží jen paprsky světla?!
Čeští lékaři odoperují letos v Jordánsku asi stovku syrských pacientů. V Ammánu v těchto dnech působí tým z olomoucké fakultní nemocnice v rámci programu Medevac. Špičkoví odborníci na úrazy končetin tu operují především uprchlíky, kteří během války v Sýrii utrpěli zranění. Přes půl milionu Syřanů žije v jordánském azylu jen z mezinárodní pomoci a složité lékařské zákroky by v tamních nemocnicích nikdy nezaplatili.
Vojenští lékaři, které Česko poslalo na pomoc Slovensku, se odpoledne vrátí zpět do republiky. Slovenské nemocnice už jejich pomoc nepotřebují, protože se tamní vláda dohodla s lékaři na zvýšení platů.