Podle dřívějších informací figurují mezi stíhanými lidé z vedení ČKD Praha DIZ a firem, s nimiž strojírenský podnik spolupracoval. V další větvi kauzy bylo už v minulosti obžalováno na 30 lidí.
Státní zástupce podal obžalobu na 30 lidí kvůli daňovým podvodům za 438 milionů. Skupina údajně zařazovala fiktivní faktury do účetnictví ČKD Praha DIZ.
Tři na sobě nezávislé zdroje z evropských kruhů Radiožurnálu řekly, že pro spuštění reverse charge formou nařízení nevidí překážku. Ministerstvo ale trvá na tom, že je nezbytná novela zákona o DPH.
Prokuratura Shakiru viní, že se v době, kdy žila s manželem v Barceloně, vyhýbala placení daní mimo jiné i díky síti společností v daňových rájích. Kolumbijská zpěvačka obvinění odmítá.
„Z informací, které zatím máme k dispozici, vyplývá, že řízení se týká některých obchodních vztahů společnosti uzavřených v roce 2014,“ řekla Lubomíra Černá, mluvčí skupiny Škoda Transportation.
V Německu a v České republice policie provedla rozsáhlý zátah proti organizovanému zprostředkovávání sňatků naoko. V Německu zhruba 850 policistů a celníků od rána prohledalo téměř stovku objektů.
Policejní tým Daňová Kobra navrhl obžalovat 18 lidí z krácení daní v souvislosti s obchodováním s pohonnými hmotami. Dle vyšetřovatelů způsobili škodu 1,4 miliardy korun.
Finanční instituce nově musí oznamovat údaje o desítkách tisíc zahraničních klientů, kteří platí většinu daní mimo Česko. Novinka má pomoct v boji proti daňovým únikům, píše o tom čtvrteční deník E15.
Španělští prokurátoři obvinili další fotbalovou hvězdu. Slavný trenér José Mourinho se měl v letech 2011 a 2012 jako trenér Realu Madrid dopustit daňových úniků ve výši 3,3 milionu eur.
Policie trestně stíhá 24 lidí a dvě firmy podezřelé z daňových podvodů. Vyšetřovatelé škodu vyčíslili na asi 415 milionů korun. Obvinění měli krátit daně díky nadhodnoceným reklamním službám.
Probíhající vyšetřování daňových deliktů v britském vrcholovém fotbale se zřejmě soustředí na přestupy hráčů do anglického Newcastlu. Píše to deník Guardian.
ROZHOVOR. Poslanci v úterý ani nezačali jednat o návrhu ministra financí Andreje Babiše na zdanění výnosů z některých korunových dluhopisů. Svůj návrh chtěl připojit jako přílepek k novele, která by zvýšila daňové úlevy dárcům krve. Jenže předkladatelé novely, poslanci TOP 09 a Starostů, předlohu z projednávání stáhli.
Dostal šest let za daňové podvody, od roku 2012 si však odpykal zanedbatelnou část trestu. A zpět do vězení se lihovarník Vladislav Jarošek nechystá. Příští měsíc mu totiž doběhne již třetí přerušení trestu kvůli zdravotním potížím. U Krajského soudu v Brně již ale přistála další žádost o přerušení trestu. Jaroškovi nedávno zamítl již podruhé milost prezident Miloš Zeman, jehož jihomoravský podnikatel před několika lety hostil ve svém sklípku.
Španělský král Felipe VI. odebral titul vévodkyně z Palmy své sestře Cristině. Důvodem je vyšetřování princezny kvůli daňovým podvodům, kterých se měla dopustit společně s manželem. Král tak necelý rok po korunovaci plní slib očistit monarchii od korupčních skandálů.
Detektivové protikorupční policie obvinili loni 379 lidí. Většinu případů už předali státnímu zástupci. Nejčastěji řešili případy spojené s daňovými úniky a zneužitím pravomoci. Zločincům zabavili majetek ve výši tři a půl miliardy korun.
Speciální tým pro potírání daňové kriminality představí výsledky svého prvního zásahu. Kobra, jak se skupině policistů, celníků a expertů daňové správy přezdívá, funguje teprve měsíc. Podle slovenského vzoru se zaměřuje třeba na nelegální obchodování s pohonnými hmotami nebo na přeshraniční podvody s DPH.
Slovenské zkušenosti pomůžou v boji proti daňové kriminalitě i v Česku. Členové specializovaných týmů obou zemí se sešli v Praze. Zástupce slovenské Kobry pozval ministr vnitra Milan Chovanec.