„Domníváme se, že systém e-neschopenek je plně funkční,“ řekla pro Radiožurnál ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Během čtvrtečního rána pak přišlo několik tisíc e-neschopenek.
Nový systém podle lékařů v ordinacích způsobí problémy, a to i proto, že si ho prý nemohli předem dostatečně vyzkoušet. Praktici avizovali, že od ledna končí s vydáváním neschopenek za specialisty.
Víc než 80 lékařů ze Zlínského kraje bude systém od nového roku bojkotovat. Následovat by je mohli i ambulantní specialisté, říká předseda jejich sdružení Zorjan Jojko.
Odklad e-neschopenky podpořilo 50 ze 71 přítomných senátorů, přičemž občanští demokraté se hlasování většinou zdrželi. Návrh nyní dostane k posouzení prezident Miloš Zeman.
Bude ministryně ručit vlastním křeslem za včasné spuštění e-neschopenek? Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu byla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD).
U karenční doby trvá ČSSD na zrušení v červenci 2019, protože s neschopenkami nesouvisí, řekla Maláčová. Jiné rozhodnutí ANO by považovala za porušení koaliční smlouvy a programového prohlášení vlády.