Americká Sněmovna reprezentantů odhlasovala klíčovou dohodu o daních a rozpočtových škrtech. Spojené státy tak prozatím odvrátily hrozbu pádu z takzvaného fiskálního útesu.
Americký prezident Barack Obama a republikáni v Kongresu mají už jen den a půl na to, aby našli kompromis a Ameriku nečekal pád z takzvaného fiskálního útesu.
Americký prezident Barack Obama si pozval kvůli hrozící rozpočtové krizi lídry Kongresu. Narychlo svolaná schůzka v Bílém domě by měla na poslední chvíli odvrátit zvýšení daní a škrty, které by měly platit od začátku roku.
Nervozita na trzích trvá. Svědčí o tom další posílení zlata a stejně tak i švýcarského franku, ke kterému došlo v noci na dnešek. Investoři sázejí na tyto a další bezpečné přístavy kvůli obavám o osud eurozóny, kterou dusí dluhy zemí na periferii, respektive neschopnost politických špiček nabídnout důvěryhodné řešení současné krize. Za to čím dál tím více expertů považuje přeměnu evropské měnové unie v unii fiskální. To Rádiu Česko potvrdil i konzultant Saxo Bank Nick Beecroft.
Ministři průmyslu a obchodu a práce a sociálních věcí po dnešním jednání se zaměstnavateli a odbory potvrdili, že dohoda na osmatřicet krátkodobých opatřeních proti krizi, která tripartita už dříve vyjednala, platí.
7:41
|Marika Táborská, Roman Chlupatý, Rádio Česko|Ekonomika
Ať už je to nejhorší z hospodářské krize za námi, a nebo ne, jedno je jisté: svět po ní bude prostě jiný. Některé diplomatické a ekonomické trendy totiž kotrmelec globální ekonomiky urychlil, jiné umožnil a další se díky němu přímo narodily. I ve druhé dekádě tohoto tisíciletí tak jistě o zábavu na globálních prknech, co znamenají svět, nebude nouze. A na co konkrétně se proto zaměřit? Názory předních světových expertů zaznamenal Roman Chlupatý.