Tak hajlovali, nebo nehajlovali? Už druhý Trumpův muž pozvedl před kamerami pravici. Proč? A nezastiňuje debata o napodobování nacistického gesta to, co se děje v zákulisí?
„Elon Musk chtěl ukázat: ‚Já se nebojím dělat explicitní gesta’,“ vysvětluje v pořadu Osobnost Plus Tomáš Koblížek, který působí v oddělení analytické filozofie na Filozofickém ústavu Akademie věd.
V hitparádě letních kauziček se vyšvihl případ, který bychom mohli nazvat „hajlování influencerek“. Dívka, kterou na instagramu sledují statisíce lidí, si zahajlovala.
Třiadvacetiletá influencerka Hana Gelnarová o víkendu zveřejnila na Instagramu video, na kterém s přáteli pochoduje se zdviženou pravicí. Dívka sice záhy video smazala, ale případ už řeší policie.
Fanoušek s kontroverzním dresem bude čelit obvinění podle Mancinova zákona z roku 1993, který zakazuje gesta, akce a hesla oslavující nacismus nebo fašismus.
Severjuchin se o víkendu v portugalském Portimau radoval z vítězství, ale jen do té doby, než před svými konkurenty Britem Joem Turneyem a Švédem Oscarem Pedersenem stanul na nejvyšším stupni vítězů.
Závozník z Kladna odmítal, že by zdviženou pravicí vyjadřoval své sympatie k neonacismu. Tvrdil, že pouze uklidňoval situaci mezi odpůrci a příznivci SPD.
Incident se stal na demonstraci „proti diktátu Evropské unie“, kterou hnutí Svoboda a přímá demokracie v čele s Tomiem Okamurou pořádalo v dubnu na Václavském náměstí v Praze