„Vůbec jsem nerozuměl, o čem zpívají, ale co písnička, to klenot,“ vzpomínal režisér Miloš Forman na rok 1967, kdy v divadle v New Yorku viděl vůbec první představení muzikálu Vlasy.
Lawrence Ferlinghetti, kterého list The New York Times považuje za „jednoho z nejoblíbenějších básníků moderního věku“, napsal přes 30 knih. Proslavila ho jeho druhá sbírka Lunapark v hlavě (1958).
Amsterdam / Káthmándu||red|Literatura|Knižní soutěž
Dlouhé vlasy, pestrobarevné oblečení a poznávací symbol ve tvaru obrácené vikinské runy. Do společnosti takzvaných hippies zavádí čtenáře nová kniha Paula Coelha.
Každý mu řekne jinak: Němci käfer, Britové beetle, česky je to prostě brouk. Dlouhou dobu to bylo nejprodávanější auto na světě, přitom vzniklo na popud jednoho z největších masových vrahů 20. století. Hitler brouka světu představil před 80 lety. Jak skončila válka, lidé si jeho lidové auto zamilovali.
Čínští bohémové odcházejí z měst a usazují se v přírodě. Zastánci alternativního způsobu života nejčastěji odcházejí na jihozápad země, do panenské přírody provincie Jün-nan. Jak totiž shodně přiznávají, současná podoba Číny zaměřující se výlučně na ekonomický růst bez ohledu na negativní dopady na společnost i životní prostředí se jim nelíbí.
V Los Angeles v 73 letech zemřel americký zpěvák Scott McKenzie. Jeho píseň San Francisco z roku 1967 se stala hymnou květinových dětí a celosvětově známým hitem. Údajně se prodalo až sedm milionů jeho kopií.