Všech pět nyní obviněných čelí stíhání za trestný čin založení a podpory zločinecké skupiny a korupční trestné činy, čtyři z nich pak také za zločin porušování povinností při správě cizího majetku.
Generální prokurátor Maroš Žilinka podle oznámení prokuratury uvedl, že nebyly zajištěny žádné důkazy, které by potvrzovaly důvodnost trestního stíhání v kauze.
„‚Kolik jsem za to zaplatil? Milion nebo dva?‘ Nepřímo se v tom rozhovoru přiznal, že tu nahrávku odkoupil,“ řekl novinář Marek Vagovičov o svém starším interview s Haščákem.
Zpráva s vulgárním obsahem, kterou mu podnikatel Marian Kočner poslal měsíc před vraždou, se podle Jaroslava Haščáka týkala snahy o sesazení tehdejšího šéfa vyšetřovacího týmu obří korupční aféry.
Generální prokurátor měl v trezoru ukrývat záznam odposlechů z kauzy Gorila, který mu donesl podnikatel Marian Kočner. Ten je mimo jiné obžalován z objednání vraždy novináře Jána Kuciaka.
Nedávno zazněla ve veřejném prostoru dvě vyjádření, ke kterým bychom se měli vrátit, protože nám odhalují nebezpečné praktiky, které ukazují, jak divoká 90. léta dodnes deformují naši společnost.
Martin Glváč není pouze řadovým poslancem. Skoro ani není důležité, že je místopředsedou Národní rady SR. Daleko podstatnější je, že je jedním z regionálních šéfů Smeru, a to konkrétně v Bratislavě.
Když se řekne na Slovensku „gorila“, málokomu se v těchto dnech vybaví zvíře v zoologické zahradě. Každý si hned vzpomene na největší korupční aféru za dobu existence samostatného Slovenska.
Nové protesty vyvolalo zveřejnění nahrávky odposlechů v kauze Gorila. Ta se týká údajných schůzek šéfa Penty Jaroslava Haščáka s opozičními i vládními politiky a dojednávání korupční spolupráce.
Pobouření slovenské veřejnosti i politiků vzbudila nahrávka z roku 2014, která zmiňuje korumpování poslanců nebo vydírání šéfa skupiny Penta. Co záznam vypovídá o poměrech na Slovensku?
Nahrávka rozhovoru Trnky s Kočnerem o délce 70 minut podle listu pochází z roku 2014 a od loňska jí disponuje slovenská policie. Ta případ vyšetřuje, dosud nikoho neobvinila.
Dokumenty popisují uplácení vysoce postavených úředníků a politiků v letech 2005 a 2006 za vlády tehdejšího premiéra Mikuláše Dzurindy finanční skupinou Penta.
Slovensko řeší únik odposlechů telefonátů investigativního novináře Toma Nicholsona. Hlavní tvář loňských protestů proti korupční kauze Gorila si v nich tyká s údajným mafiánským bossem Jurajem Ondrejčákem, přezdívaným Piťo.
Jenom čtyři dny vydržela na pultech slovenských knihkupectví kniha o kauze Gorila. První náklad knihy, kterou zprvu slovenský soud dokonce zakázal vydat, se rozebral až nečekaně rychle. Publikace novináře kanadského původu Toma Nicholsona otřásla slovenskou politikou začátkem letošního roku a dostala do ulic tisíce naštvaných lidí.
Tisíce Slováků znovu demonstrovaly kvůli korupční kauze Gorila. Údajné přepisy odposlechů tajné služby mají dokazovat spojení mezi slovenskými politiky a finanční skupinou Penta. V Bratislavě už podruhé demonstrace skončily násilnými incidenty a střety s policií.
Na Slovensku zesilují protesty vůči politikům. Občanská hnutí plánují tento týden znovu svolat demonstrace kvůli korupční kauze Gorila. Kancelář slovenského parlamentu chce na organizátory prvního protestu z minulého pátku podat trestní oznámení, počítačoví hackeři na oplátku zaútočili na stránky parlamentu.
Slováci vyšli do ulic kvůli korupční kauze Gorila. Podle stejnojmenného spisu, který se objevil na internetu loni před vánocemi, měla finanční skupina Penta uplácet slovenské politiky a státní úředníky. V Bratislavě se dnes právě kvůli tomu koná občanský protest. Dorazily asi dva tisíce lidí.