Ministr Marek Výborný (KDU-ČSL) se v televizi účastnil debaty o zemědělství. K protestní akci uvedl, že mu nevadí. „Hnůj není něco, čeho bych se štítil. Nemám problém se zemědělci hovořit,“ reagoval.
„Televize je iluze. Můžeme z jednoho prostředí, například salonu a pracovny Bedřicha Smetany, vkročit do ordinace,“ říká Pavel Hénik, šéf scénického provozu České televize pro Radiožurnál.
„Česká televize je obrovská zaoceánská loď, kde když začnete otáčet kormidlem, tak ty změny poznáte až po čase,“ řekl letos ve vysílání Českého rozhlasu devětačtyřicetiletý Jan Souček.
„Můj nástupce se bude muset umět obrnit proti různým požadavkům, ať už ze strany vlivových organizací, politiků nebo radních,“ říká odcházející ředitel Dvořák.
Kromě Sychrova se bude natáčet i na hradě Zvíkov, ve městě Slavonice nebo na Kavčích horách. Diváci pohádku uvidí poprvé letos na Vánoce v hlavním vysílacím čase.
Do tehdejší Československé televize nastoupil v roce 1968, po sovětské okupaci ale musel televizi opustit. Živil se překladatelstvím a tlumočnictvím, na Kavčí Hory se vrátil po listopadové revoluci.
Na autech byly české vlajky i hesla. Účastníci nesli transparenty: „Veřejnoprávní média teď: vyvážená žurnalistika, dozor nad politiky“, „ČT nedáme“ nebo „Morava brání Českou televizi“.
Česká televize zahájí v dubnu přechodové vysílání v novém standardu DVB-T2. V jediném dni spustí 20 vysílačů, které pokryjí 96 procent obyvatel a splní tak zákonem stanovené minimální pokrytí.