V pátek uplynulo 76 let od oficiálního návratu stíhačů z 310., 312. a 313. stíhací perutě RAF. Na Klárově jejich památku uctili zástupci politiky, armády, zahraničních ambasád i příbuzní.
Býval tu Klárův ústav slepců, Dům kultury těla s první saunou v Praze i Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 1 a Prahu 7. Dnes je památkově chráněná budova architekta Piskače z roku 1909 prázdná.
Milion chvilek se na úterní demonstraci ptal zástupců sněmovních stran, co jsou hlavní problémy České republiky. Nic konkrétního, či dokonce nového, zde však nezaznělo.
Na pražském Klárově se v podvečer srazily dvě tramvaje, jedna z nich vykolejila. Na trase od Královského letohrádku až po Malostranskou byl veškerý provoz asi na dvě hodiny zcela zastaven, tramvaje i auta se znovu rozjely po 18:30. Devět lidí utrpělo lehká zranění. Na místě zasahovali hasiči a autojeřáb.
Nad hotelem Hoffmeister v Chotkově ulici v Praze se z mostu utrhl betonový blok. Panel o velikosti zhruba 5 krát 20 metrů se zastavil na trávě ve svahu. Nikoho nezranil. Majitel hoteli nechal hosty ze dvou pokojů přemístit do přední části budovy.
Památník českým letcům, kteří za druhé světové války sloužili v Britském královském letectvu (RAF), v parku na pražském Klárově zřejmě stát nebude. Nesouhlasí s tím Národní památkový ústav. Bronzový pomník v podobě okřídleného lva financuje britská komunita žijící v České republice.
Protestující proti politické a ekonomické situaci se rozhodli stanovat na pražském Klárově. Podle organizátora akce Jana Cempery tam stany zůstanou minimálně dva týdny.