Letáky se objevily v pondělí, v den inaugurace prezidenta Donalda Trumpa, který mimo jiné ohlásil plán zahájit masové deportace imigrantů žijících v USA bez povolení.
Google, Wish a Amazon podle BBC také nabízely předměty spojené s americkou krajně pravicovou skupinou Boogaloo. Řada lidí, kteří se k této skupině hlásí, přitom čelí obvinění z teroristických činů.
Problematická fotografie pochází z ročenky Ralpha Northama. Zobrazuje dva muže v kostýmech - jednoho převlečeného za černocha a druhého v bílém hábitu s kápí rasistické organizace Ku-klux-klan.
Američtí rasisté přesvědčení o svém čistém původu, si nechávají dělat genetické testy, které jejich teorii mají potvrdit. Může se ale také stát, že výsledky prokáží africký původ.
Hackerské hnutí Anonymous v USA zveřejňuje jména a kontaktní informace na lidi spojené s rasistickou organizací Ku-klux-klan. V pondělí se na veřejnosti objevilo 57 telefonních čísel a 23 e-mailových adres jejích údajných členů, hlavní data ale mají vyjít až zítra. Celkem chtějí aktivisté odhalit až tisíc členů Ku-klux-klanu.