„Jednu osobu dětského věku jsme s lehkým zraněním horní poloviny těla transportovali do pardubické nemocnice. Jela v doprovodu matky,“ řekla mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje.
Na změně podkov se bude podílet město, protože jejich nových typ je výrazně dražší. Varianta z plastu vyjde v případě jednoho koně na asi 4000 eur ročně.
Podle Jaroslava Jačka, vedoucího polesí Višňová, se kdysi koně zkoušeli nahradit navijáky. „Tomu zařízení se říkalo železní koně. Nicméně v praxi se to moc neosvědčilo,“ popisuje.
Dvojice, na kterou kapitán týmu Aleš Opatrný hodně spoléhal, se ani jednou nedostala do cíle. Kůň Vladimíra Tretery Gangster totiž v obou kolech zabrzdil před překážkou připomínající zeď.
Ti nejlepší koně i závodníci budou od čtvrtka do neděle na závodišti ve Velké Chuchli, aby tam v pátek zabojovali o vstupenku na olympijské hry do Paříže.
„Takový parkur jsem možná viděl někdy v televizi, ale sám jsem takovou náročnost nikdy nejezdil. Už dva roky připravujeme koně, aby mohly tak velké závody skákat,“ říká Filip Doležal.
Dánská královna Markéta II. má ve stáji zhruba dvacet koní, většinu z nich tvoří čeští kladrubáci. Jsou to klidná, majestátní zvířata, od pohledu ušlechtilá.
Ke klisnám zanedlouho přibyde ještě hřebec a také pět zubrů. Ti by podle ředitele ochranářské společnosti Česká krajina Dalibora Dostála měli krajině vrátit její původní podobu.
„Přátelé, pokud potřebujete něco doručit z Evropy – stačí požádat ukrajinskou rozvědku. Rychle, profesionálně, levně a s obejitím sankcí,“ okomentoval navrácení koně Kadyrov.
Mamut a kůň jsou zachyceni na říčním valounu. „Takovýto typ nálezu je u nás objeven zhruba po 60 letech,“ uvedla Zdeňka Nerudová z Moravského zemského muzea.
„Je škoda, že krásné a ušlechtilé zvíře trpí. Trápím se, že by se Zazou mohl dostat do nesprávných rukou,“ uvedl Kadyrov. Podle sdělení policie koně ukradl neznámý pachatel v noci z pátku na sobotu.
Hřebec je spolu s dalšími koňmi součástí majetku, na který byly v roce 2014 uvaleny sankce Evropskou unií. O vyvezení koně z Česka už se minulý rok pokusili dva cizí muži.
Povánoční slevy budou kratší, záruky delší – to je téma Lidových novin. A Hospodářské noviny píšou o odlivu schopných programátorů z trhu. Více ve výběru z médií Radiožurnálu.
Do domovů pro seniory nebo hospiců jezdí Veronika Volgemutová s koněm Sagim v rámci projektu Asistenční jednorožec. Návštěvy jsou díky sponzorům zdarma.
Psal se rok 1975 a na britských ostrovech se poprvé představili starokladrubští koně. Spřežení vedl vozataj Jiří Kocman, na kterého pak čekala pozvánka na královskou večeři.
Lidé za Kavkazem se koně naučili dobře používat. A tamní zvířata navíc měla biologické výhody, díky mutacím totiž byli koně poslušnější a víc odolní vůči stresu.
Trenérka německých moderních pětibojařů Kim Raisnerová pěstí udeřila koně, který odmítal skákat, a zároveň hlasitě nabádala svoji svěřenkyni Anniku Schleuovou, aby udělala to samé.
Čeští parkuroví jezdci a jejich koně se na olympiádě představí po 85 letech. Kvalifikovali se tam hned čtyři jezdci. Soutěže týmů i jednotlivců se ale můžou zúčastnit jen tři z nich.
„Vím, že je to charakter a srdcař. Má nesmírně klidnou povahu, takže vím, že všechny peripetie, jako je 37 hodinový let letadlem, bez problému snáší,“ říká.
Britská královna Alžběta II. si vyjela o víkendu na koni a poprvé od začátku uzávěry vyhlášené kvůli koronaviru se objevila na veřejnosti. O vyjížďce informoval Buckinghamský palác.