Výstava se snaží zachytit kompletní kariéru Libuše Šafránkové. Kromě filmové a televizní je na ní zastoupena i ta divadelní. Tu zachycují také vzpomínky přátel – Daniely Kolářové nebo Dagmar Havlové.
V době, kdy patro nebylo přístupné pro návštěvníky, byly v chodbě složené matrace, za zavřenými dveřmi byly depozitáře postelí, sekretářů, stolů nebo sedacího nábytku.
Manželé Josef Abrhám a Libuše Šafránková často tvořili pár na jevišti i před kamerou. Po necelém roce od skonu Šafránkové zemřel ve dvaaosmdesáti letech i její muž.
Zatímco z gauče (téměř) všichni sledovali jihokorejskou hru na život a na smrt, v kinech byl přetlak filmové nabídky. Připomeňte si nejvýraznější filmové a seriálové události roku v naší rekapitulaci.
V kostele byla vystavená rakev ze světlého dřeva, na které stojí růžový střevíček jako vzpomínka na hereččinu nejznámější roli Popelky. Akci sledovala na obrazovkách před kostelem i veřejnost.
Herečtí kolegové oceňovali u Libuše Šafránkové umění, skromnost a smysl pro humor. Před vchodem do Činoherního klubu v Praze pak v úterý večer hořely svíčky.
Herečka Libuše Šafránková během svého života hrála ve více než 150 filmech. Diváci si ji pamatují například jako Popelku, Barunku z televizního filmu Babička nebo matku malého Kvída.
Proslavila ji role Popelky z pohádky Tři oříšky pro Popelku, hrála i princeznu v pohádce Třetí princ nebo Večernici ve snímku Princ a Večernice. V minulosti bojovala s rakovinou plic.
Nejslavnější pohádka zesnulého režiséra Václava Vorlíčka Tři oříšky pro Popelku je bezesporu pohádkovým klenotem a fenoménem. Přečtěte si, co jste o natáčení snímku dost možná vůbec netušili.