Obraz původně visel v kostele Santa Maria della Caritá, úřady jej ale v minulosti svěřily do úschovy důvěryhodné neapolské rodině. Z neznámých důvodů pak ztratily přehled o tom, kam dílo uložily.
V roce 1996 odnesli zloději z kostela na Olomoucku madonu z 15. století. Trvalo deset let, než ji vypátrali detektivové ve Vídni. Domů se vzácná socha Milostné madony vrátila až v roce 2009.
Rozstříhal drátěné pletivo a vytvaroval z něj Krumlovskou madonu, kterou ve středu na fasádě domu v Široké ulici představilo českokrumlovské Egon Schiele Art Centrum. Vytvořil ji Roman Týc, člen skupiny Ztohoven, která na sebe naposledy upozornila červenými trenýrkami umístěnými na místo standarty na Pražském hradě.
Není to jen tak obyčejné tetování: obraz madony, který se Timu Steinerovi rozprostírá přes celá záda, pochází z rukou kontroverzního výtvarníka a jeho hodnota je 150 tisíc eur. Na tolik ho aspoň ocenil milovník umění, který dílo zakoupil – spolu se Steinerovou kůží. Až čtyřicátník z Curychu zemře, obklopí madonu rám. Do té doby vystavuje svá záda ve světových galeriích.
Jedna z nejkrásnějších středověkých soch dochovaná na českém území je ode dneška vystavená v pražském Klášteře svaté Anežky. Takzvaná Krásná madona ze Šternberka tam bude půl roku, potom se zase vrátí na Moravu do sbírek římskokatolické farnosti.
Arcidiecézní muzeum Olomouc dnes otevírá jednu z nejvýznamnějších letošních výstav nazvanou Gotické Madony na lvu. Návštěvníci uvidí vůbec poprvé pohromadě sochy, na kterých Panna Marie s Ježíškem stojí či sedí na lvu. Exponáty se do Olomouce sjely z celé Evropy. Výstava je podle pracovníků muzea světovou premiérou.
Mnoho let ztracený obraz rudolfínské školy dnes ukáže Národní galerie Praha. První zájemci si poměrně velkou olejomalbu Madony s dítětem a anděly mohou prohlédnout od dnešního odpoledne ve Šternberském paláci. Dílo patří soukromníkovi, který ho Národní galerii půjčil k vystavení.