mistrovství ČR

mistrovství ČR v textech na iROZHLASU

2:01

|David Nekvinda, Jakub Knoll |Ostatní sporty

Sáblíková na MČR v cyklistice ovládla i závod s hromadným startem. Bylo to ale těžké, říká

Martina Sáblíková opět ovládla republikové mistrovství v silniční cyklistice. Po čtvrteční časovce ovládla rychlobruslařská šampionka suverénním způsobem i závod s hromadným startem. Celkově oslavila už čtrnáctý republikový titul v cyklistice. Víc však stále řeší nejistotu startu v časovce na olympijských hrách.

2:58

|Tomáš Kohout, Jakub Knoll |Ostatní sporty

Časovka byla extrémně náročná, hlásí po zisku premiérového domácího titulu König

Cyklista týmu Sky Leopold König porazil svého bývalého týmového kolegu a v časovce vybojoval první titul mistra Česka v elitní kategorii. Za cílem nejdřív několik minut seděl ve skládacím křesílku a vzpamatovával se z výkonu v 35stupňovém horku. A o tom, jak těsně na 50 kilomterů dlouhé trati zvítězil, svědčí jen osmisekundový náskok na druhého Jana Bártu.

2:06

Sáblíková se stala cyklistickou mistryní ČR v časovce. V účast na olympiádě už nevěří

Když sedne Martina Sáblíková na kolo, můžete si na její vítězství vsadit podobně jako na rychlobruslařském oválu. Ano, časovku na 24 kilometrů, která vedla z Hodonína na Slovensko a zpátky, opět vyhrála. Porazila druhou Jarmilu Machačovou a třetí Anežku Drahotovou. V cíli ale přiznala, že málem ani nezávodila.

1:49

|Tomáš Minarčík, Jakub Knoll |Ostatní sporty

Ruka mě už de facto neomezuje, říká o své nedávné zlomenině cyklista Kulhavý

Olympijský vítěz v cross country na horských kolech Jaroslav Kulhavý si vyzkoušel předolympijskou formu v okolí Lipníka nad Bečvou. V terénech Moravské brány se tam jelo mistrovství České republiky v bikerském maratonu. Zvítězil Pavel Boudný před Kristiánem Hynkem. Na třetím místě pak dojel olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý, který v cíli na hradě Helfštýně promluvil i o své nedávné zlomenině ruky.

| ČTK |Atletika

Cachová má limit na halové mistrovství světa, účast v Riu si zajistili čtyři atleti

První den halového mistrovství České republiky v atletice přinesl limit pro start na halovém mistrovství světa v Portlandu v podání překážkářky Kateřiny Cachové (8,14) a čtyři splněná kritéria pro účast na olympijských hrách v Riu de Janeiro a mistrovství Evropy v Amsterdamu. O ta se postarali dálkař Radek Juška (801), tyčkařky Jiřina Ptáčníková (440) a Romana Maláčová (450) a výškař Jaroslav Bába (226).

1:57

|Kamil Jáša |Ostatní sporty

MČR v karate ovládli domácí borci českobudějovického Fight Clubu

Nejvíc z medailí z mistrovství České republiky mládeže v karate zůstalo doma. Tedy v pořadatelském Fight Clubu České Budějovice. Není proto divu, že na jihu Čech panovala mezi karatisty spokojenost, i když redaktorovi Deníku Kamilu Jášovi šéf šampionátu Petr Beníšek potvrdil, že právě on prožívá se svými svěřenci každý úspěch, každý souboj, každé představení na sto procent.

2:23

|Jakub Kanta, Jakub Marek |Ostatní sporty

MČR v silničním běhu Běchovice-Praha vyhráli Vitner a Kamínková

Nejstarší evropský silniční běh v Evropě – závod Běchovice-Praha – má za sebou už 117. ročník. Klasickou trať dlouhou 10 kilometrů a 13 metrů dnes zaběhl nejrychleji Ukrajinec Matvijčuk a novým mistrem České republiky je celkově třetí Petr Vitner. Mezi ženami se radovala Keňanka Chepkemeiová, která v závěru udolala Petru Kamínkovou.

1:59

|Aleš Procházka, Jakub Kanta |Ostatní sporty

Systém výchovy mládeže v rychlostní kanoistice přináší první úspěchy

Tradice zůstala zachována. Při probíhajícím mistrovství republiky kanoistů v Račicích jsou k vidění závodníci všech věkových kategorií. Od benjamínků až po veterány. Sáhnout si třeba prstíčkem na úspěšné reprezentanty, to je pro nejmladší borce jistě vydatná motivace, ale není to naštěstí to jediné, čím se vedení kanoistického svazu snaží zavděčit zájemcům o tento sport.

3:03

|Tomáš Kohout, Jakub Kanta |Ostatní sporty

Sestry Drahotovy kombinují několik sportů a i přesto jsou v nich úspěšné

Martina Sáblíková dnes opět vyhrála silniční závod s hromadným startem dnes na cyklistickém mistrovství České republiky. Toto konstatování vás u této rychlobruslařky asi nepřekvapí. Mezi průkopnicemi, které cyklistice vládnou, byť to není jejich hlavní sport, ale není sama. I v kategorii juniorek jsou dvě takové: dvojčata Anežka a Eliška Drahotovy.