Vědci se ve vší vážnosti zamýšleli nad tím, jestli může švihlost zvýšit intenzitu a energetickou náročnost chůze, a změnit tak jinak obyčejnou procházku na namáhavé cvičení.
„Takový prvotní impuls bylo, když jsme se v novinách dočetli, že velikáni zábavy jsou regulérně žalováni za některé skeče, které natočili, protože jsou nekorektní,“ popsal Radiožurnálu Skórka.
Největší lákadlo je maska Stormtroopera, kterou nosil Syd Wragg ve Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje. Očekává se, že se tato rekvizita nakonec prodá za více než 5 milionů korun.
V některých zemích byl film několik let zakázaný. Pokud ho chtěli vidět Norové, museli si zajet do Švédska. Tamní kina tehdy přišla se sloganem „ten film je tak veselý, že ho v Norsku zakázali“.
Účastníci pochodu již posedmé napodobovali a zároveň originálně rozvíjeli silly walk. Jde o styl chůze, který předvedl britský herec John Cleese v komediálním seriálu Monty Pythonův létající cirkus.
Britský komik Terry Jones, jeden ze zakládajících členů slavné skupiny Monty Python, trpí demencí. Forma degenerativního onemocnění, které mu bylo diagnostikováno, se podle tiskového prohlášení britské filmové akademie projevuje vážnou poruchou řeči. Sám Jones už kvůli své nemoci nemůže poskytovat rozhovory.
Důvod k radosti mají fanoušci britské satirické skupiny Monty Python. V Británii se našly dva ztracené díly televizní show, která byla předchůdcem kultovního humoristického seriálu vysílaného na BBC. Ještě černobílý pořad nazvaný At Last the 1948, v překladu Konečně rok 1948, vysílala koncem 60. let televize ITV.
Píseň satirické skupiny Monty Python s názvem Always Look on the Bright Side of Life se v Británii stala nejoblíbenější melodií hranou na pohřbech. Ukázal to reprezentativní průzkum, který vycházel ze 30 tisíc smutečních rozloučení.
Bezmála 50 českých kinosálů zcela ovládl humor skupiny Monty Python. Slavná britská partička v Londýně odehrála své vůbec poslední představení. Obrovský zájem fanoušků přiměl více než dva tisíce kin po celém světě zprostředkovat přímý přenos.
Diváci po celém světě mají dnes večer šanci shlédnout živě stížnost na mrtvého papouška v podání Michaela Palina a Johna Cleese, tedy členů legendární britské humoristické skupiny Monty Python. Zbylá pětice vyznavačů drsného humoru bez kompromisů, odehraje poslední živé představení svého dočasného comebacku.
Slavná britská komediální skupina Monty Python končí. V neděli v Londýně společně vystoupí naposledy. V přímém přenosu pak bude představení k vidění i v padesáti českých kinech. Členové Monty Pythonů prohlásili, že tato show bude definitivně poslední.
Nekorektní, nekompromisní a neodolatelně vtipný je humor legendární britské satirické skupiny Monty Python. Její zbylí členové se po 30 letech znovu dali dohromady k sérii živých vystoupení v londýnské O2 Areně. První je na programu už dnes večer. Jde o velký umělecký comeback a současně nejspíš definitivní loučení.
Světové turné slavné britské satirické skupiny Monty Python se konat nebude. Pět žijících členů skupiny se tak po letech sejde jen k vystoupením v Londýně. Poslední beznadějně vyprodaná show je naplánovaná na 20. července.
Fanoušci britských komiků ze skupiny Monty Python mají dnes důvod k oslavě. Přesně před 44 lety, 5. října 1969, se v televizi BBC One objevila první epizoda seriálu Monty Pythonův létající cirkus.
Na neobvyklém místě – u londýnského soudu – se tento týden znovu setkají bývalí členové slavné britské satirické skupiny Monty Python. Kvůli ušlému podílu ze zisku je zažaloval producent jejich úspěšného filmu Svatý Grál. Spor se týká úspěšného muzikálu Spamalot.
Dnes slaví sedmdesátiny jeden ze zakládajících členů umělecké skupiny Monty Python - Terry Jones. Do paměti fanoušků se zapsal jako neodolatelný představitel ženských rolí. Britská skupina Monty Python se ve svých skečích i filmech vyznačovala černým humorem a sarkasmem. Vznikla v roce 1969 a prakticky zanikla o dvacet let později. Teď se znovu dává dohromady při práci na novém filmu, který má režírovat právě Terry Jones.
Jeden ze zakladatelů slavných Monty Python John Cleese přijal přijal nabídku českého olympijského výboru natočit v Praze reklamní spoty propagujících letní olympijské hry v Londýně 2012. Pro novináře dnes promluvil na tiskové konferenci.
Vulkanický prach nad Evropou změnil plány i řadě známých osobností. Třeba britskému herci Johnu Cleesovi, členovi známé skupiny Monthy Python. Ten se k dopravním problémům postavil stejně statečně jako ke svým televizním skečům.