Andrew Tate a jeho bratr Tristan byli zatčeni loni kvůli podezření, že přinutili sedm žen vytvářet pornografické snímky určené pro zpoplatněné webové stránky.
Bývalý profesionální kickboxer z britského Lutonu Andrew Tate má miliony sledujících na sociálních sítích, kde propaguje luxusní životní styl. Zároveň tam ale také nešetří misogynními výroky.
Těla 31 mužů a osmi žen se v nákladovém prostoru za tahačem zaparkovaným v jihoanglickém městě Grays našla minulý týden. Vyšetřovatelé zatím neoznámili totožnost ani státní příslušnost obětí.
Policie hrabství Essex ve středu oznámila, že hledaní jsou bratři Ronan a Christopher Hughesovi ze Severního Irska. Podezřelí jsou ze zabití a obchodování s lidmi.
Pětadvacetiletý řidič kamionu Maurice Robinson byl obviněn v sobotu a v pondělí se před soudem objevil prostřednictvím videa. Další soudní řízení se zadrženým se bude konat 25. listopadu v Londýně.
Při zásahu v květnu 2018 policisté osvobodili celkem 12 lidí, které odsouzení nutili vykonávat těžkou fyzickou práci. Posílali je mimo jiné do továrny v Lyddu či myčky aut v Doveru.
Vyšší Brod/Studánky ||Ondřej Golis|Zprávy z domova|Původní zpráva
Server iROZHLAS.cz získal detaily rozsáhlého případu obchodování s lidmi Nemesis, který v březnu spustila Národní centrála proti organizovanému zločinu.
Objevené náhradní matky měly za porod dostat v přepočtu 10 000 dolarů, v přepočtu asi 220 tisíc korun. Policie uvedla, že odhalená skupina už zákazníkům v Číně takto poskytla dvacet dětí.
Čtyři Čechy zadržela ve středu britská policie při razii v hrabství Kent kvůli podezření z obchodování s lidmi a moderního otrokářství. Osvobodila zároveň dvanáct lidí, které podezřelí vykořisťovali.
Čeští kriminalisté obvinili ve spolupráci s britskými policisty dva české občany z obchodování s lidmi. Muži podle vyšetřovatelů nalákali mladíky z Česka a Slovenska na nabídku dobře placeného zaměstnání v Británii, kde je poté vykořisťovali a nutili pohrůžkami nebo násilím k práci za minimální částky.
Obchodování s lidmi je stejně výnosné, jako nelegální. Třeba v Británii pracují oběti novodobých otrokářů ve stavebnictví, potravinářském průmyslu nebo zemědělství. Obchodníci s lidmi jsou dobře organizovaní, a získat proti nim důkazy je velmi složité. Oběťmi i jejich trýzniteli přitom bývají i čeští občané. Zlepšit neradostnou situaci se teď pokouší společná iniciativa katolické církve ve Spojeném království a tamní policie.
Španělská a francouzská policie rozbila rozsáhlou pašeráckou síť obchodující s lidmi. Mezinárodní gang řídil přísun ilegálních čínských přistěhovalců do evropských států a USA. Špičky tajné organizace si za své sídlo vybraly Barcelonu. Při akci bylo zadrženo 75 lidí.