Počet zvířat používaných při pokusech v Česku mírně klesl. Ochránci zvířat tlačí na úplné zrušení testování na zvířatech, ale podle ministerstva zemědělství to zatím není možné.
V polském Pomořském vojvodství nově funguje aplikace Animal Helper. Za přibližně měsíc své existence už se osvědčila a v budoucnu by mohla fungovat po celém Polsku.
Místním doporučily úřady nevycházet po půl deváté večer ven. Radnice plánuje vystavět zábrany v oblastech na okraji metropole, kudy přicházejí divočáci do města.
Nadměrný odlov způsobil, že bobři na dvě stě let z české krajiny prakticky vymizeli. Dnes se ale houfně vracejí a kolem českých řek, říček a potoků se jim evidentně zalíbilo.
Lesníci v tom mají jasno – medvědi jsou na Slovensku přemnožení a měli by se odstřelovat. Podle šéfa zásahového týmu proti medvědům se ale odstřel na počtu střetů se zvířetem nijak neprojeví.
Nová pravidla neuspokojila ochránce zvířat, kteří žádali, aby byla činnost zakázána bez výjimek. „Není to kompletní zákaz, který byl slíben (starostkou) během volební kampaně,“ uvedli ochránci.
Vlci se po dvou set padesáti letech vrací opět do Česka. Jedni jejich návrat do volné přírody vítají, druzí z nich mají strach a bojí se o svá ovčí stáda.
Na téměř dvouhodinový průvod centrem metropole vyrazily krátce po poledni z Klárova, přes Staroměstské náměstí a skončily v horní části Václavského náměstí.
V Turecku sahá kultura velbloudů až do epochy Yörüků, nomádského kmene, který byl dědicem starých seldžuckých válečníků, kteří přišli do Anatolie v 11. století.
V Los Angeles byl schválen návrh na zákaz prodeje kožešin. Právníci nyní připravují zákon, který by měl omezovat prodej nejen kožešinových oděvů, ale i nejrůznějších doplňků.
Ochránci zvířat v sobotu chystají ve Washingtonu a dalších amerických městech, ale třeba i v Londýně, protesty proti každoročnímu drastickému zabíjení delfínů v japonském Taiji. Lov delfínů je v této lokalitě tradicí od 17. století. Jeho odpůrci kritizují drastický způsob lovu i množství ulovených zvířat. Demonstranti se chystají protestovat před diplomatickými úřady Japonska za doprovodu trubek, píšťalek, či bubnů. Okolnosti protestu přiblížil pro Český rozhlas Plus Jan Freidinger z české pobočky hnutí Greenpeace.
„I krásné štěně může mít hroznou minulost,“ vzkazuje videoklip, kterým Spolek ochránců zvířat OBRAZ upozorňuje na krutý byznys majitelů psích množíren. Zvlášt před Vánocemi, kdy rodiče štěňata kupují dětem jako dárky třeba přes internetové inzeráty, ho přitom lidé mohou nevědomky podporovat.
Ať už v létě nebo v zimě, ve Vídni se pořád mluví o tom, jestli je zrovna dobré počasí na to, aby jezdily fiakry. Tradiční koňská spřežení s kočárem patří k rakouské metropoli jako stálý inventář. Ochráncům zvířat se ale zdá, že koně v zimě mrznou a v létě zase trpí horkem. Vídeňský magistrát proto zpřísnil zákony a fiakristy svázal celou řadou zákazů a předpisů.
Je to už v tomhle ročním období takový rituál - na ulicích a tržištích se objeví kádě s kapry, kteří mají skončit na štědrovečerní tabuli. Proti prodejcům zase vyrážejí ochránci zvířat pod sloganem Vánoce bez násilí. Dnes odpoledne se na svoji kampaň znovu pokusili upozornit v centru Prahy, kde otevřeli stánek s nápisem „Prodej vánočních psů“.