Varaďa v lednu nečekaně skončil na lavičce hokejových Pardubic a od té doby je bez angažmá. Žádné si ani hledat nemůže, protože se jeho koncem v Dynamu stále zabývá soud, který řeší výši odstupného.
„Finanční kondice firem je velice oslabená. Jde vlastně o vyplacení dvouměsíční výpovědní lhůty a tři měsíce odstupného. Řada firem na to již nemá po tom jarním období zdroje.“
Studie nezahrnuje náklady vzniklé po roce 2035 související zejména s problematikou důlních vod a výstupu důlních plynů na povrch. Jednotlivé části OKD budou postupně přecházet pod státní podnik Diamo.
Na odchodné z obecních rozpočtů budou mít nárok strážníci ve věku nad 50 let, kteří vykonávali tuto práci nejméně 15 let a splnili by i další zákonné podmínky.
Bývalý šéf Českých drah (ČD) Dalibor Zelený nemá nárok na sedmimilionové odstupné. Rozhodl o tom pravomocně Městský soud v Praze. Zelený tvrdil, že mu dráhy dluží dvanáct měsíčních platů na základě konkurenční doložky.
České dráhy zatím nemusejí platit bývalému generálnímu řediteli Daliboru Zelenému milionové odstupné. Obvodní soud pro Prahu 1 dnes rozhodl, že nemá nárok na částku vyplývající z konkurenční doložky. Podle soudu byl dokument neplatný. Rozsudek není pravomocný.
Odstupné za přestupy hráčů mezi jednotlivými hokejovými kluby je nutné řešit. A změnit. V tom má Český svaz ledního hokeje jasno. Problém je ale v tom, že do dohod mezi kluby a případně i rodiči jednoduše nevidí. Dozví se až závěrečný výstup, jestli se obě strany dohodly, nebo ne.
Rodiče malých hokejistů se bouří proti vysokým sumám odstupného, které jsou třeba zaplatit při přestupu proti vůli mateřského klubu. U dorostenců může jít až o 300 tisíc. Výchovné za přestupy dětí. To je téma, které se v Česku ale řeší nejen v hokejovém prostředí.
Kromě údajné korupce kolem teď už bývalého trenéra reprezentace Vladimíra Růžičky, řeší aktuálně český hokej i další problémy. Řeč je o odstupném za hráče, když přestupují do jiného klubu.
Reportéři Českého rozhlasu našli několik rodin, které se rozhodly veřejně promluvit o situaci v českém hokeji. Podle rodičů mladých hráčů si dnes již bývalý kouč hokejové Slavie Vladimír Růžička nebo jeho kamarád Jiří Mouček měli říkat o peníze za to, že se jejich děti dostanou do sestavy. Růžička pod tlakem kauzy nakonec rezignoval na post trenéra národního mužstva. V souvislosti s tím reportéři narazili na další problém českého hokeje - takzvané tabulkové odchodné.
Propuštění zaměstnanci společnosti Vítkovice Steel dostanou kromě dvouměsíčního odstupného až 12násobek průměrného měsíčního platu navíc, a to v závislosti na počtu odpracovaných let. Firma jim také vyplatí až 70tisícový sociální příspěvek a odměny za absolvování rekvalifikačního kurzu.
Bývalý personální náměstek českých drah Milan Ruttner má nárok na odstupné ve výši 6 a půl milionu korun. Pravomocně tak rozhodl pražský městský soud. O zbylé více než 2 miliony, které Ruttner požadoval, se ale musí soudit dál. České dráhy totiž tvrdí, že je svým působením v podniku o tuto částku poškodil.
Odstupné starostů, kteří neobhájili své pozice ve volbách, bude stát radnice stovky tisíc. Nárok mají na čtyři až pět platů podle toho, jestli dokončili celý rok ve funkci. Záleží na datu ustanovujícího zasedání, a v mnoha případech tak budou rozhodovat dny.
Ve Velké Británii se vyostřuje spor kolem neoprávněného vyplácení vysokých částek odcházejícím manažerům BBC. Bývalý generální ředitel mediální společnosti Mark Thompson obvinil Radu BBC z poskytování zavádějících informací parlamentu.
Téměř jeden milion korun odstupného dostal bývalý náměstek ředitele Krajské zdravotní Jiří Madar za to, že z firmy odešel. Podle něj šlo o lepší možnost, než dostat výpověď bez odstupného. Skončil minulý pátek dohodou. Vedení Krajské zdravotní důvody ukončení práce náměstka pro zdravotní péči odmítlo zveřejnit a nezná je ani sám Jiří Madar.
Odboráři společnosti Schott Solar ve Valašském Meziříčí se nedohodli na výši odstupného. Firma koncem července ruší výrobu solárních panelů a propustí 500 kmenových a na dvě stovky agenturních zaměstnanců. Původně odbory trvaly na dvanácti mzdách. Ve středu přišly s kompromisem. Ani ten ale vedení nepřijalo.
Kolínská automobilka TPCA bude mít na konci roku o 350 zaměstnanců méně. Odejít se chystají lidé, kteří přistoupili na program dobrovolných odchodů. Ten firma představila v červnu. Výrobce malých aut tak reaguje na poklesy prodejů vozů především na západoevropských trzích a propad výroby.
Podporu v nezaměstnanosti by měli podle senátorů za ČSSD brát i lidé s odstupným. Poslanci dnes začnou projednávat jejich návrh, podle kterého by se zákon o zaměstnanosti vrátil do podoby před vládními škrty.
Ministři posoudí návrh skupiny senátorů, aby nárok na okamžitou podporu v nezaměstnanosti vznikl i lidem, kteří při odchodu ze zaměstnání dostanou odstupné. Podle současného práva může propuštěný zaměstnanec podporu získat až po uplynutí měsíců, za které odchodné dostal.
Z hutní společnosti ArcelorMittal Ostrava odejde 630 zaměstnanců. Za dobrovolnou výpověď dostanou až dvouletý plat, to znamená až 750 tisíc korun. Firma zveřejnila první odhad, který vychází ze zájmu zaměstnanců o takzvané „zlaté padáky". Ostravská huť výrazně sníží počet zaměstnanců kvůli situaci na ocelářském trhu.
Kritizovaný úředník Ladislav Bátora i po rezignaci dál pracoval na ministerstvu školství. Píšou o tom deníky Mladá fronta Dnes a Právo. Navíc dostal vysoké odstupné.
Senát navrhl obnovení výplaty podpory v nezaměstnanosti bez ohledu na to, zda propuštěný získal odstupné. Novela zákona o zaměstnanosti, kterou předložili senátoři opoziční ČSSD, nyní míří do sněmovny.
Vyplacení odstupného by nemělo propuštěné zaměstnance připravit o podporu. To je podstata návrhu skupiny sociálně demokratických zákonodárců, o kterém dnes bude rozhodovat Senát.
Sněmovna chce od vlády do konce září zprávu o tom, jak využila podněty veřejného ochránce práv ke změnám zákonů. Ombudsman Pavel Varvařovský ve zprávě o loňské činnosti doporučil osm legislativních změn. Dvě z nich, týkající se dávek v nezaměstnanosti a sirotčích důchodů, by měly být v dohledné době vyřešeny.
Českolipská továrna na výrobu kabelových svazků do automobilů Delphi Packard Electric propustí víc než tisíc lidí. Podnik svou výrobu stěhuje v květnu příštího roku do Rumunska a Polska. Zaměstnanci mohou dostat až čtrnáctinásobek svého platu jako odstupné. Původní návrh odstupného ze strany vedení byl nejvíce čtyřnásobek platu.